Gender

Gender

Dziś w kościołach całej polski a może i świata był odczytany list pasterski by przestrzec ludzi przed Gender, tym razem księża nie straszyli deprawacją, pedofilią, seksualizacją i wszystkim co złe a za co odpowiada ich zdaniem Gender. Próbowałem zasięgnąć opinii na temat tego ruchu, ideologii  ale na Wiki komunikat ostrzeżenie, „od 2013-12 usunąć/zweryfikować prawdopodobną twórczość własną, od 2013-12 może zawierać nierzetelne źródła.” Dziwne że nie ma rzetelnej i jednoznacznej definicji tego słowa w encyklopedii internetowej, jednak encyklopedia to nie wszystko i coś znalazłem na ten temat.

O co mniej więcej chodzi Gender ?

1. Równouprawnienie płci:

Ten kto zna trochę historii to bez trudu dostrzeże zmiany w życiu codziennym kobiet, ci co myślą że tak jak jest teraz było zawsze i jest wszędzie to przypomnę że kobiety kiedyś nie mogły studiować, zajmować wysokich stanowisk, w Arabii Saudyjskiej kobiety nie mogą mieć prawa jazdy (Islam, skutecznie opiera się równouprawnieniu płci, tam kobiety to człowiek drugiej kategorii mający mniejsze prawa) Bezapelacyjnie kobiety były kiedyś bardziej dyskryminowane, tutaj trochę podobna sytuacja do feministek które też walczą o to by kobieta była traktowana tak samo w np. obejmowaniu wysokich stanowisk, by wygrał ten kto ma lepsze kwalifikacje a nie ten kto jest facetem.

Świat się zmienia i warto docenić mądrość kobiet i nie zakładać że mają tylko rodzić dzieci i zajmować się nimi oraz domem, jeżeli chcą jeździć autem proszę bardzo, jeżeli są mądrzejsze od ministra sportu i chcą zmienić coś na lepsze to niech one nim będą. Kościół zaczyna mieć obawy bo w końcu on dalej trzyma się zasad sprzed 2000 lat i nie dopuszcza kobiet do zajmowania wysokich stanowisk w swojej hierarchii, pewnie uważa że kobieta dalej jest tylko od tego by rodzić dzieci i zajmować się tylko rodziną tak jak było dawno temu, nie widzi że świat i kobiety poszły do przodu nie ustępując mądrościom facetom. Księża sami zajęli by się rodziną, ożenili by się i promowali rodzinę a nie mówili że Gender niszczy rodzinę ale sami też nie dają dobrego przykładu.

2. Edukacja seksualna powinna zaczynać się wcześniej:

Księża katoliccy mówią że edukacja seksualna w tak młodym wieku to błąd Gender, jednak sami zaczynają edukacje religijną w szkołach bardzo wcześnie. Na pewno w tak młodym wieku człowiek nie zrozumie religii a tylko wmówi się mu że jest bóg on jest jedyny i prawdziwy a inni się mylą i pójdą do piekła. Mimo że świat ma wielu bogów i wiele religii. Myślę że jakieś lekkie sposoby nauki seksualności przydałyby się dzieciom bardziej niż wmawianie im że jest bóg wszechmogący. On stworzył świat i on może wszystko mimo że nie reaguje na żadne zło na ziemi, cuda niewidy itp.

Może dzięki temu dzieci byłyby bardziej odporne na pedofilów i bardziej świadome prawdy . Ocześniej niż pokolenia którym się wmawiało że dzieci przynosi bocian . Ale jeżeli dzięki Gender byłyby bardziej odporne na pedofilów. I świadome swojej seksualności to już by nie tak łatwo księża miały w podrywaniu małolatów. Wiadomo o co chodzi skandale z księżmi odnośnie pedofili to chleb codzienny.

3. Przebieranie chłopaków w sukienki:

Faceci w sukienkach kościół się sprzeciwia

Nie wiem po co ale czytałem że. Gender chce przebierać chłopaków w sukienki i pozwalać im tak chodzić jak będą chcieli. Podobna sytuacja miała miejsce nie tak dawno temu. Kiedy kobiety zaczęły zakładać spodnie i trzeba przyznać że ładnie im w nich. Jeżeli jakiś facet by chciał to czemu nie ? 🙂 Księża mają coś podobnego do sukienek i może uważają że tylko oni mają prawo chodzić w sukienkach ? sami też przebierają chłopaków w sukienki ale chyba o tym nie wiedzą.

4. Gender chce by homoseksualiści i lesbijki mogły wychowywać dzieci. Tutaj trochę mam opory ale może kiedyś i do tego świat dojdzie. Jeżeli by nie próbowali wmawiać dziecku płci i kochali jak rodzice to może i tak kiedyś będzie. Kiedyś kto by pomyślał że ludzie tej samej płci mogą się pobrać i żyć razem szczęśliwie.

Konflikt między kościołem katolickim a. Gender pewnie szybko się nie skończy, kościół zaczyna dużo tracić na tym że głosi jedno i to samo przez. 2000 lat, świat się zmienia życie się zmienia. Ludzie się zmieniają a cuda się już nie zdarzają. Więc magicy tracą na wiarygodności, lub okrywana jest prawda która była ukryta w czasach legend i baśni. Kiedyś spalono by na stosie te czarownice bo na pewno to przez nie jest np. pedofilia …

Ja nie widzę w Gender takiego zła jakie widzi kościół. Ale on widzi i wierzy w przeróżne rzeczy które są w większości tylko wymysłem bujnej wyobraźni dawnych bajkopisarzy.

Autor: Deawuide

Nieśmiały amator blogowania, tworzenia stron, grania w gry, uzależniony od adrenaliny autsajder, oraz Wielki fan rapu ^ ^, Lubię słuchać/czytać Biografie. - Deawuide

2 komentarze do “Gender”

  1. Sympatykom tzw. gender studies (i nie tylko im) polecam niedługą, ciekawą książeczkę „Płeć Mózgu” aturostwa Anny Moir i Dawida Jessel.

    1. Nie jestem sympatykiem ideologii Gender, w tym przypadku bardziej chodzi mi ogólnie o tolerancje i równouprawnienie, kościół wie wszystko o rodzinie lepiej niż inni mimo że żaden ksiądz nie ma dzieci ani rodziny, to tak jakby pisać o seksie nie uprawiając go. Dziś ok. 5 tys. kibiców przybyło z pielgrzymką na Jasną Górę. „Nasza niepodległość jest biało-czerwona a nie tęczowa – mówił podczas mszy organizator pielgrzymki.” Czy to nie namawianie do nienawiści i zachęta dla katolików, do ponownego podpalenia lub jakoś inaczej zniszczenia tęczy która jest symbolem tolerancji i różnorodności ludzi. Każdy kto jest inny jest zły i powinno się go spalić na stosie lub jakoś inaczej zabijać… religia nie ma tolerancji dla orientacji, nie ma tolerancji dla innych wierzeń bo każda uważa że ona jest tą jedyną i prawdziwą, religia jest powodem zabijania wielu niewinnych ludzi w zamachach terrorystycznych, religia jest powodem nienawiści do drugiego człowieka który np. jest innej orientacji, religia będzie powodem największych konfliktów między ludźmi w przyszłości i nie małych w przeszłości.

Możliwość komentowania została wyłączona.