Prezydent podpisał ustawę o zmianach w OFE

Prezydent podpisał ustawę o zmianach w OFE i skierował ją do. Trybunału Konstytucyjnego, w wiadomościach budowali napięcie że decyzja nie jest jeszcze znana. Jest niepewna ale przecież te pieniądze które rafią w dziurę bez dna. (ZUS) były już zapisane w budżecie a premier postraszył. że jak prezydent nie podpisze do będą duże cięcia bo kasy. Jest bardzo mało w budżecie.

Prezydent podpisał ustawę

Trudno ocenić jednoznacznie czy to dobra decyzja, będziemy mogli wybierać gdzie mają być pieniądze ale i tak połowa będzie w. ZUS i to on będzie miał całość pieniędzy na koniec i on będzie wypłacał emerutury. Kraj nie będzie się tak zadłużał by wypłacić emerytury, a same odsetki od długu to około. 50 miliardów złoty rocznie …

Na chwilę zmienię temat jak jesteśmy przy długu publicznym, czyli haraczu dla głównie zagranicznych banków:

1 Unia Europejska rozdaje nam kasę na inwestycje ale całej kasy nie da, część musimy dołożyć sami. Ostatnio było to około 300 miliardów dostaliśmy a 128 musieliśmy wpłacić, czyli dostaliśmy około. 170 miliardów na inwestycje pod pewnymi warunkami.

2 Polska oczywiście nie ma kasy by dołożyć do inwestycji co jest wymogiem. UE, bo nikt z polityków nie myśli by odkładać tylko brać jak najwięcej na koszt publiczny. Więc potrzeba pożyczyć, pożyczki na procent od banków głównie zachodnich.

3 Partia PO która rządzi już druga kadencje podwoiła dług. publiczny.
a to jeszcze nie koniec ich rządów. by wykorzystać pieniądze z EU musimy pożyczyć u nich w bankach, w niektórych przypadkach musimy zatrudnić ich ludzi, musimy.
zatrudnić drugą armię urzędników którzy przy tych wszystkich wnioskach będą pracować, przypomnę że przy autostradach jeszcze.
wykończyliśmy polski przemysł drogowy bo żaden przedsiębiorca. polski nie zarobił przy tych inwestycjach. a Chińczycy jedna z najtańszych. sił roboczych na świecie uciekli z chorego kraju.

4 Dostajemy kasę ale pod warunkiem że powiększamy dług publiczny. Kiedyś przestaniemy dostawać lub pieniądze się zmniejszą ale dług nam zostanie i będzie rósł. To tak jakby nam pożyczyli euro ale oddawać musimy już dłużej i więcej wielokrotnie. Aż skończy się to jak w Grecji, Hiszpanii itp.

Prezydent podpisał ustawę

Oczywiście nie jestem przeciwko Unie Europejskiej bo więcej jest korzyści niż wad, jednak jestem świadomy walki na gospodarki która może skończyć się smutnie dla jakiegoś narodu, instytucje finansowe nie dbają o nic liczy się tylko jak największy zysk. Aa później władza nad biednym dzięki pieniądzu który uczyniły czymś najważniejszym.

Wracam do OFE, gdyby polityka finansowa w państwie była prowadzona mądrze to nie było by problemów, a tak co spłynie z podatku pracy i powinno być odłożone jest od razu wydawane, kiedyś może się okazać że na emerytury nie ma, skoro długi co rok większe a nawet przez parę lat się podwajają to kiedyś musi być koniec.

Pamiętam jak nas politycy namawiali do OFE i mówili że to super system oferujący nam dobre zabezpieczenie na starość, dziesięć lat po tych reklamach OFE podają pomysł by emerytura była  wpłacana tylko przez 10 lat .. OFE dobrze sobie zarabiają i grają częścią kasy na giełdzie bez konsekwencji jeżeli przegrają. Jak stracą akcje to my stracimy nie oni, jak zyskają to większość oni zarobią a my troszeczkę.

Koszty ZUS, Prezydent podpisał ustawę

Prezydent wypowiadał się krytycznie o ustawie ale podpisał, przypominam że gdyby każdy sam. Sobie odkładał na swoim koncie oszczędnościowym przez ponad. 60 lat na emeryturę miał by dużo więcej niż z ZUS, ale za co by wtedy. ZUS stawiał pałace i dawał dobrą pracę, ktoś ich musi finansować i niestety jesteśmy to my. Zeby jeszcze to było jakoś z głową i przyszłościowo kierowane to mniejszy ból a tak dokładamy się do piramidy finansowej. Która w końcu nam powie nie ma emerytury albo jest taka że żal.

White House Records & O.S.T.R./Głowa — Deszcz Meteorytów