Kościół Katolicki

Kościół Katolicki przeżywa duży kryzys, wielu polityków chce bronić Wielkiego Polaka, a obecny. Papież od razu potwierdził zdanie że wszyscy „w tych czasach” ukrywali pedofilie. Ja nie będę obrażał JP2, dla mnie był wielki.

Ale też nie chciał bym, udawać że rzeczywistość jest inna, nie ma ludzi idealnych a jeżeli są niech historia ich obroni, ale prawdziwa bezstronna historia, a nie w każdym kraju choć trochę inna. Kościół Katolicki u nas w Polsce ponieważ a np. w Rosji Prawosławie. Różni „Bogowie” mogą prowadzić do wojen …

Dziwni mnie podejście władzy że na siłę chce się zrobić nieskazitelnego człowieka, albo chce się na tej osobie zgarnąć kapitał polityczny, by ludzie którzy lubią JP2, głosowali na partię która go broni.

W Rosji nie można powiedzieć wojna na operacje specjalną, a u nas, nie nie zawsze można powiedzieć prawdę ? Powinniśmy dążyć do uczciwej religii, nie da się ukryć że Instytucja Kościoła ma swoje grzechy, ale ma też swoje dobre strony i daje jakąś namiastkę życia wiecznego w Niebie, musi umierać się miło, wiedząc że będzie się żyło wiecznie na relaksie.

Kościół Katolicki


Na niedzielnej mszy we Wrocławiu ojciec Marcin Mogielski odniósł się też do głośnego reportażu na temat Jana Pawła II.

Kościół Katolicki

Podczas niedzielnego kazania we Wrocławiu dominikanin o. Marcin Mogielski odniósł się do głośnego reportażu „Franciszkańska 3”, który opisuje działania Karola Wojtyły. Wówczas kardynał miał tuszować sprawy pedofilii w polskim Kościele Katolickim.

Ja byłem skrzywdzony, jako pobożny ministrant, wysyłany do kościółka przez mamusię i tatusia. Czy ktoś stanął po mojej stronie? Do tej pory nie. Głośno wołam, głośno krzyczę za siebie, za innych. I jak grochem o ścianę.

Co istotne, dominikanin zwrócił uwagę na to, że instytucja nie jest wiarygodna dla ludzi, jeśli nie jest etyczna, a sama chce decydować o etyce. Kościół powinien „piętnować zło” i nazywać je po imieniu. Grzeszni powinni wyrazić żal i zastanowić się nad swoim postępowaniem, natomiast ofiary powinny otrzymać pomoc i miłosierdzie. Jeśli Kościół nie będzie tak czynił, to nie może nauczać Ewangelii, uważa dominikanin.