Fenomen Freak Fight

Fenomen Freak Fight, czyli walki o charakterze widowiskowym, często z udziałem osób znanych z mediów. Które nie są zawodowymi sportowcami, zdobywa coraz większą popularność. W Polsce, takie wydarzenia przyciągają uwagę publiczności, która ceni sobie nieprzewidywalność i rozrywkowy charakter tych pojedynków.

Zjawisko to ma swoje korzenie w historii mieszanych sztuk walki (MMA), gdzie początkowo często dochodziło do starć o dużym dysproporcji umiejętności. Doświadczenia lub wagi między zawodnikami. Obecnie, mimo regulacji i wprowadzenia klas wagowych, freak fighty nadal są organizowane i cieszą się zainteresowaniem, szczególnie w Japonii, gdzie są one uznawane za część popkultury.

W Polsce, pierwsze takie walki miały miejsce na gali KSW 12 w 2009 roku, a ich popularność nieustannie rośnie. Organizacje takie jak Fame MMA przyciągają widzów, którzy chcą zobaczyć starcia między celebrytami, sportowcami z innych dyscyplin, czy nawet youtuberami. Te wydarzenia, choć kontrowersyjne w oczach ekspertów, dostarczają publiczności emocji i spektaklu, których nie zawsze można doświadczyć podczas tradycyjnych sportowych zmagań.

BOXDEL i Natan Marcoń – real blog (real-blog.eu)

„Pomawianie mnie odnośnie Mrozzo”, słynny wywiad u Winiego, wychodzi na to że Marcon kłamie prawie cały czas. Bardzo źle potraktował Fagatę, to plucie w sklepie… i później mieszanie jej mamy w to szambo …. Ja rozumiem że to kreacja, ale życie to nie bajka, Załęcki, Labryga i wielu innych nie odpuści. Widziałem konferencje na której obraża i pomawia, a później chce dzwonić na policje.

https://www.instagram.com/deawuide

2 odpowiedzi na “Fenomen Freak Fight”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *