Dziennikarstwo

Dziennikarstwo bywa coraz częściej podatne na różne wpływy polityków, firm, sponsorów. Często się zdarzają nie bezstronne artykuły, opinie, reportaże, bywają całe gazety które np. zawsze sympatyzują z jakąś partią polityczną. Jak tu w szumie informacyjnym wybrać bezstronnego dziennikarza który powie „jak jest” na prawdę. A nie przychyli się do kogoś kto ma w tym jakiś interes. Jest taki który mówi sensownie i bezstronnie, jest niezależny i to chyba do niego należy przyszłość w naszym zakłamanym świecie informacji, artykułów które można ponieważ kupić.

Dziennikarstwo

Pod spodem parę ciekawych opinii jak dla mnie dobrego, mądrego. Bezstronnego dziennikarza który mówi jak jest a nie ściemnia dla jakiś celów, lub po prostu udaję że coś wie a tak na prawdę nie zna się na rzeczy którą ponieważ komentuje.

Kto zatrzyma islam? Max Kolonko – Mówię Jak Jest

18.02.2018 – wracam do przeszłości. Jednak Pan Max Kolonko nie zawojował za dużo. Przestał być bezstronny i zaczął pisać pod politykę a nie pod dobro, jak największej masy ludzi. Minęło parę ładnych lat od tego mojego wpisu. Zobaczymy mam nadzieję co przyniosą następne lata. Może być nawet tak że Pan Max Kolonko będzie prezydentem. A może być tak też że znacznie spadnie oglądalność tego kanału.

2044 ? to data następnego mojego zaglądnięcia tutaj ? nie wiem sam co przyniosą następne dni, tylko dziś jest nasze a jutro niepewne.

8 komentarzy do “Dziennikarstwo”

 1. „Muzułmanin (z arab. muslim – poddany Bogu) – wyznawca islamu.W Koranie termin ten odnosi się nie tylko do wyznawców religii muzułmańskiej, lecz do wszystkich, którzy „poddali się woli Boga”. Koran również określa Abrahama i Jezusa jako muzułmanów.” Kto zatrzyma islam ? nikt nas nie zatrzyma, trzymamy się razem a nie ciągle się między sobą kłócimy jak Europejczycy, jest nas coraz więcej, mamy czas poczekamy, zwyciężymy.

  • Chora religia która każe zabijać w bestialski sposób niewinnych ludzi w imię boga … cuda niewidy i bajki z tysiącletnią historią, religia to jedna z tych rzeczy których ujawnienie prawdy spowodowało by więcej szkody niż pożytku i dla tego dalej w tym trwamy. Dziś muzułmanie wieżą ponad życie w swoją religię ale gdyby wyobrazili sobie że urodzili się w np. Polsce ? wtedy wierzyli by w chrześcijaństwo a nie muzułmanizm i całkiem inaczej by świętowali, tak samo z chrześcijanami dziś wierzą ponad wszystko w jedynego boga, ale gdyby się urodzili w np. Rosji to by byli prawosławni. „Bóg ma wiele imion” jest bardzo wiele różnych religii w zależności kto się gdzie urodzi w to wierzy. Nie przeszkadza mi to dopóki np. nie zabija się niewinnych ludzi w imię boga, nie wmawia się ludziom by dawali jak najwięcej pieniędzy księżom którzy i tak są bardzo bogaci, złe jest też moim zdaniem od małego już nakazywanie ludziom w co mają wierzyć, pewnie to taka strategia by zyskać wiernych … póki dziecko małe i nie rozumie wmawiać mu że bóg jest i patrzy obojętnie na to straszne zło na świecie. Jeżeli chodzi o kłótnie to też mnie to boli, nie wiem jak w całej Europie jest ale wiem jak jest w Polsce, siedzą w tych ławach sejmowych odkąd pamiętam w większości jedni i cisami ludzie, rzeczywiście ciągle się kłócąc i niewiele robiąc dobrego razem. Partie się tylko zmieniają na krzesłach i kombinują jak ośmieszyć lub w inny sposób załatwić przeciwników politycznych a nie jak coś mądrego zrobić, kłócą się też zwykli ludzie, rządzi pieniądz a człowiek schodzi na dalszy plan ah ten kraj… chcą by ludzi się coraz więcej rodziło ale nie ma dla nich pracy, po co ma się więcej rodzić by młodzi wyjechali na saksy jak miliony polaków ? pewnie po to by płacili podatki i pobudzali popyt wewnętrzny bo w chorym systemie emerytalnym brakuje kasy, nie myśli się by go zmienić i by każdy odkładał na siebie, tylko lepiej zabrać ludziom i dać głodowe emerytury lub na umowie o dzieło w cale nie dać ludziom emerytur. Gdyby zrobili uczciwy system w którym każdy by odkładał na siebie, wtedy by się okazało że państwowe zakłady generują takie koszty że nie są wstanie odkładać na swoją emeryturę bo by brakło pieniędzy z podatków. Trochę się rozpisałem i odbiegłem od tematu, ale czasami mam takie dni że niewiele piszę więc się wszystko wyrównuje.

 2. Można by rzec „religia opium dla mas”
  ale ja nie osądzam anie wierzących anie nie wierzących, niech każdy sie zajmie swoją dupą i nie narzuca religii innym
  Europa już przeszła swoje wieki ciemne i mroczne, myśmy już stosy palili, to co teraz kolej na nich? pewnie tak, dopóki nikt ich nie powstrzyma
  p.s.
  wiem co mówię, studiowałam z muzułmanami zarówno mężczyznami jak i kobietami i mój mały nacjonalizm, rasizm i inny tam -izm to mały pikuś w porównaniu z tym co oni mają wpojone. żal mi ich za tę nienawiść….

  • Ja trochę jestem zły na religie chrześcijańską że często upominają się by ludzie im dawali pieniądze mimo tego że są bardzo bogaci, w większości wierzą im starsi ludzie bo myślą że po śmierci pójdą do nieba … łatwo obiecywać za kasę nieziemskie nagrody które dostanie się dopiero po śmierci. Jednak po wysłuchaniu „Kto zatrzyma islam?” po różnych atakach terrorystycznych przyznam że chrześcijaństwo, religia wyznawców prawosławia, czy zielonoświątkowców to pikuś z islamem który mnie przeraża i to mi przypomina sektę.

   • Islam to sekta ? A historia chrześcijaństwa jest znana ? Inkwizycja – nazwa systemu śledczo-sądowniczego Kościoła katolickiego działającego od XIII do XIX wieku, utworzonego w celu wyszukiwania, NAWRACANIA i karania HERETYKÓW w oparciu o postanowienia ujęte w dokumentach soborowych, synodalnych oraz bullach papieskich. W ciągu przeszło 600 lat działalności sądy inkwizycyjne skazały na różne kary kilkaset tysięcy osób, z czego prawdopodobnie kilkanaście tysięcy zostało straconych. Chrześcijanie nie ścinali głów niewiernym, palili ich na stosie …

    • To prawda że przeszłość Chrześcijaństwa też nie jest kolorowa, mają na swoim koncie podobne zabójstwa ludzi którzy nie wierzą w legendy. Jednak Chrześcijaństwo się zmieniło i w taki drastyczny sposób nie przekonuje do wiary w jedynego boga, obecnie nie namawia do zabijania niewinnych ludzi i jeżeli ktoś nie wierzy to dają mu spokój. Chciałbym wierzyć że te przypadki terroryzmu, zabijania niewinnych są wykonywane przez czarne owce które w każdym stadzie się znajdą. Próbowałem znaleźć wypowiedzi w których inni wierzący w Islam by się od tego odcinali i potępiali takie zachowanie, niestety nic takiego nie znalazłem. Ludzie wierzący w Islam, czasy w których palono niewierzących na stosie się skończyły, jak byście się czuli gdyby np. człowiek wierzący w Prawosławie w waszym kościele, zostawił bombę i zabił waszą rodzinę mówiąc np. bóg jest wielki, religii na świecie jest wiele i nie ma sensu zabijać się z tego powodu.

     • A pedofilia ? „Przestępstwa seksualne w Kościele katolickim – przestępstwa i wykroczenia popełnione przez duchownych i podwładnych Kościoła katolickiego, którzy dopuścili się przemocy i wykorzystania seksualnego chłopców, dziewczynek i kobiet. Dotyczyły one na przestrzeni ponad pół wieku tysięcy księży i dziesiątek tysięcy ich ofiar, którym wypłacono odszkodowania warte miliardy USD. Sprawy o dużym zasięgu lub rozgłosie miały miejsce m.in. w Argentynie, Australii, Austrii, Belgii, Brazylii, Chile, na Filipinach, we Francji, w Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Kanadzie, Kenii, na Malcie, w Meksyku, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Tanzanii, Wielkiej Brytanii i we Włoszech, a wiele pojedynczych przypadków ujawniono także w innych krajach.” skopiowane z WikipediA, Ja nie jestem za zabijaniem ludzi dla wiary, wystarczy że już zabijamy się dla polityki … POKÓJ ! niech każdy wierzy w co chce 😉

     • To prawda wystarczy że politycy swoimi działaniami wywołują wojny i niewinni ludzie giną, fakt pedofilia to straszna krzywda robiona dzieciom … odszkodowania ogromne oczywiście słuszne za ogromne krzywdy, teraz już wiem na co idzie kasa o którą tak ciągle się upominają … „Konferencja Biskupów USA ogłosiła, że w ubiegłym roku amerykańskie diecezje rzymskokatolickie i zakony zapłaciły ofiarom molestowania seksualnego 124 miliony dolarów, czyli o 24 miliony więcej niż w 2009 r. Jednocześnie biskupi poinformowali, że w 2010 r. zostało zgłoszonych 428 nowych przypadków seksualnego molestowania nieletnich przez księży.” cytat z TVP, ostatnio zapadł wyrok w sprawie Nergala który na swoim koncercie podarł biblie, wyrok słuszny wokalista został uniewinniony, bo jeżeli by iść tym rozumowaniem to na swoich koncertach w kościele, księża obrażają uczucia religijne innych religii mówiąc np. że bóg jest jeden i tylko ten w którego wierzą Chrześcijanie, co przecież równie dobrze może być obrazą uczuć religijnych innych religii które wierzą w co innego. Niech każdy wierzy w co chce i drugiemu człowiekowi krzywdy nie robi, POKÓJ 😉

Możliwość komentowania została wyłączona.