WP Super Cache

WP Super Cache. Już wiele razy przy różnych okazjach spotykałem się wtyczką do WordPress. Ze względu na mały ruch na stronie w porównaniu z możliwościami serwera wydawało mi się niepotrzebne jej instalowanie, wczoraj to  się zmieniło i musiałem podjąć pewne kroki w usprawnieniu mojego bloga który przestał się wyświetlać. W pierwszym momencie pomyślałem że to atak. DoS lub coś podobnego i jest to dziełem złego hakera internetowego, wczoraj po wejściu na bloga pojawiał się komunikat.

Statystyki jednego tygodnia.

WP Super Cache

„Resource Limit Is Reached
The website is temporarily unable to service your request as it exceeded resource limit. Please try again later.
Apache Server at real-blog.eu Port 80”

Po napisaniu mail do pomocy z obsługi serwera i otrzymaniu odpowiedzi. Poszedłem do wniosku że trzeba w końcu zainstalować plugin WP Super Cache. Większość ludzi mających blogi na WordPress uważa że to jedna z niezbędnych wtyczek i ja już też, w skrócie wtyczka pozwala odetchnąć naszemu serwerowi wyświetlając statyczne strony HTML, zamiast za każdym razem uruchamiać ciężkie skrypty PHP. WP Super Cache także znacznie przyspiesza wczytywanie stron na blogu.

Dodatek WP Super Cache można pobrać z tej strony >.

Leonardo da Vinci.

Zdjęcie wpisu nie ma żadnego powiązania z dodatkiem ale ostatnio trochę czytałem o Twórcy tego dzieła i pomyślałem że skromnie przypomnę Leonardo da Vinci. Był to wielki człowiek wszechstronnie uzdolniony. Twórca pisma lustrzanego wyprzedzał myślami innych o około 500 lat, podobno nie tylko w piśmie lustrzanym ukrywał myśli. Wielu doszukuje się różnych przesłań i tajemnic odwracając lub łącząc w różny sposób jego obrazy.