Dużą wadą samochodów elektrycznych

Dużą wadą samochodów elektrycznych jest ich cicha praca, która może być dezorientująca. Nie jest to mój własny pomysł, ale takie opinie można znaleźć. Trudno mi sobie wyobrazić bardziej absurdalny argument. To problematyczne, że nie słyszymy tych pojazdów, ponieważ powinny one emitować dźwięk, który informuje o ich obecności.

Jeśli ktoś tęskni za hałasem silnika spalinowego, może odtworzyć takie dźwięki z YouTube podczas jazdy. Wydaje się, że każdy samochód elektryczny posiada opcję emitowania sztucznego dźwięku silnika, który jest słyszalny przez głośniki zewnętrzne lub wewnętrzne. Osobiście uważam to za dziwne, ponieważ preferuję ciszę, aby móc usłyszeć różne sygnały ostrzegawcze z mojego otoczenia.

Dużą wadą samochodów elektrycznych jest cisza ?

To, że każdy z nas jest inny, wcale mnie nie dziwi. Różne rzeczy sprawiają nam przyjemność, a wolny czas lubimy spędzać na wiele sposobów. Nowy model The New Tesla Model 3 Performance nie emituje dźwięków silnika spalinowego, ale jest najszybszym samochodem w swojej klasie cenowej. Dla mnie szum powietrza i oszałamiająca prędkość to coś lepszego.

Wielu uważa brak dźwięku samochodów elektrycznych za wadę, ale dla mnie jest to znacząca zaleta. Istotne jest również dla mnie ładowanie pojazdu z własnej odnawialnej elektrowni, a nie zakup paliwa od np. Rosji z ogromną marżą polityków.

W Zawierciu policja zatrzymała pijanego kierowcę – real blog (real-blog.eu)

Pamiętam czasy, kiedy w przypadku problemów, wkładano duże sumy do dowodu rejestracyjnego, aby uniknąć kary. Albo gdy policjant popełnił wykroczenie podobne do zwykłego obywatela, od razu mu wybaczano. Dobrze, że ten niesprawiedliwy system się skończył.


Inspirowane motoryzacja.interia.pl:

„W elektryku nie słyszysz silnika. Ale inne dźwięki już tak

Brak dźwięku pracy jednostki spalinowej wiąże się jednak z jeszcze jednym problemem. Dotyczy on jednak bardziej komfortu osób podróżujących danym autem. Z racji, że nie ma brzmienia spalinowej jednostki w czasie jazdy możemy usłyszeć dźwięki, które praca wspomnianego silnika skutecznie zagłusza. W efekcie wyraźniej możemy usłyszeć choćby dźwięki pracującej klimatyzacji. Różnego rodzaju dźwięki, których w aucie spalinowym nie słyszymy, mogą wyprowadzić z równowagi.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *