Dlaczego Biden zaprosił Dudę i Tuska?

Dlaczego Biden zaprosił Dudę i Tuska? By podziękować za wsparcie dla Ukrainy i np. przyjęcie paru milionów, Braci i Sióstr ze wschodu. By też pokazać swoje wsparcie dla Polski, zwłaszcza po słowach Donalda Trumpa.

Niby Polska płaci te 2$ PKB, i niby Donald mówił że chodzi o tych co nie płacą. Nie płacą np. Niemcy, ale Rosja by tam dotrzeć, z chęcią przejechała by się pierwsze po Polsce … a później dogadała z Niemcami. Myślę że poza tymi oficjalnymi powodami wizyty w USA, może chodzić o poważną rozmowę odnośnie wojny z Rosją. Dlaczego Biden zaprosił Dudę i Tuska?

Prawie wszyscy eksperci uważają że to nieuniknione, że Rosja wcześniej lub później zaatakuje. Czytałem parę dni temu że Rosja chce umieścić rakiety w kosmosie, mogły by służyć np. do wyłączenia Internetu Starlink. Podobno była już kiedyś poważna rozmowa z Elon Musk, Prezydent USA kazał mu wyłączyć Internet. Bo Putin zagroził wojną atomową, teraz sam będzie mógł wyłączyć kosmiczny Internet Starlink.

Darmowy internet – real blog eu (real-blog.eu)

Już od jakiegoś czasu działa w Polsce darmowy internet. Ja dopiero niedawno się o tym dowiedziałem od znajomych którzy się dziwili że siedzę gdy. Ciemno i korzystam z darmowych  nocy bez limitów. Niestety mobilne internety z sieci komórkowych mają limity korzystania z sieci, za to zaletą jest możliwość korzystania w całym kraju i dla mnie to ważniejsze niż limity. Może niedługo problem zniknie za sprawą darmowego internetu ?


Parafraza z gazeta.pl

„- Amerykanie od dawna mają świadomość dwuwładzy w polskiej polityce zagranicznej. Ponadto, w Stanach Zjednoczonych nie ma formalnej funkcji premiera. Normalnie mielibyśmy więc prezydenta spotykającego się z prezydentem, a premiera z premierem. Dlatego też prezydent Biden, w funkcji prezydenckiej i premierowskiej, spotyka się z tymi, którzy w Polsce rządzą – wyjaśnia w rozmowie z Gazeta.pl amerykanista, politolog dr hab. Bohdan Szklarski, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego.”