Diesel czy Elektryk ?

Diesel czy Elektryk ? Wczoraj ucieszeni koledzy (fani aut spalinowych) mówią mi że Elektryki bardziej trują powietrze, i że są w ogóle gorsze. Myślę sobie to pewnie dla tego wszystkie firmy produkujące auta, podały już datę kiedy zakończą produkcję aut spalinowych.

Wszystko za sprawą tego artykułu:

„Diesel najbardziej truje, a samochód elektryczny czy hybryda plug-in jest najlepszym rozwiązaniem — to bzdura czy prawda? Unijna organizacja Green NCAP po raz pierwszy sprawdziła cały cykl życia popularnych samochodów. Okazuje się, że popularne kombi z dieslem może być czystszym środkiem transportu od nowoczesnej hybrydy czy auta elektrycznego.”

Unia chyba ma problem. Rodzinne kombi z dieslem okazało się czystsze od samochodu elektrycznego [Raport Green NCAP] (auto-swiat.pl)

Są tu pewne uproszczenia i haczyki, by trochę przedłużyć życie aut spalinowych. Auta elektryczne to nie tylko liczby i zanieczyszczenie środowiska, to styl życia i bycia niezależnym od Ropy czy gazu. Mając panele słoneczne i magazyn energii, nie musimy w gospodarstwie domowym kupować, gazu, ropy, benzyny czy energii elektrycznej.

Styl życia w którym mamy prąd za darmo, jest przyszłością zajebistą. Denerwuje mnie to że ciągle musimy wszystko kupować, i płacić np. Szejkom czy Putinowi za ropę … Fajnie iść w stronę światła, gdzie gospodarstwo domowe jest samowystarczalne, a nie uzależnione i grabione przez polityków, oligarchów itp…

Auta elektryczne i panele słoneczne pod domem to najlepsze rozwiązanie dla ludzi, nawet jeżeli ropa jest spoko i chcecie płacić np. Putinowi, to kiedyś ropa się skończy, a słońca będzie więcej i będzie cieplej na Ziemi.

Diesel czy Elektryk
Diesel czy Elektryk ?

Diesel czy Elektryk ?