Czasy informacji2

Czasy informacji. Nadeszły czasy w których jakaś wiadomość może dotrzeć poprzez różne źródła w mgnieniu oka do większości ludzi na świecie, ostatnie wydarzenia związane wcześniej z orzełkiem na koszulkach reprezentacji a teraz z popularnym ACTA pokazują że ludzie którzy się zbiorą mogą szybko wpłynąć na rządzących i zmusić ich do zmiany decyzji poprzez wyrażenie swojego niezadowolenia.

Fajnie że znika to stare powiedzenie, nie idę głosować bo mój głos i tak nic nie zmieni, ludzie nie dość że głosują to coraz częściej samemu się angażują i wyrażają publicznie opinie przed wyborami, czy to Facebook czy w opisie GG. Pamiętajmy jednak o tym że wiadomości w telewizji czy innym medium mogą być przedstawione właściwie w każdy sposób w zależności od interesów stacji, kraju czy rządu. Naszą opinie o świecie kształtują w większości wiadomości a one i wiedza staje się najcenniejszym towarem naszych czasów bo żyjemy w czasach informacji.

Czasy informacji

Wiadomości czasami mogą kłamać i nie mam tu na myśli nawet z góry zamierzonego działania tylko sami mogą zostać wprowadzeni w błąd i przekazywać to dalej, dobry przykład to próbowanie szybko rozwiązać problemy czy to katastrofy w smoleńsku czy małej Madzi skrzywdzonej przez … to na pewno kobieta chora psychicznie do normalności daleko, przykłady pokazują też że nie wszystko się da zrozumieć szybko i sprawnie.

Czasy informacji

Dobrze by było zawsze dostawać informację pewna i sprawdzona, bezstronna i fachowa wygłoszona przez eksperta z gotowymi wnioskami a nie patrzeć na wiadomości i samemu się zastanawiać nad niektórymi sprawami czy ktoś tu nas nie ściemnia,  jak pokazują ostatnie wydarzenia gdy będziemy zjednoczeni i konsekwentni możemy cofnąć nawet decyzje premiera.

Decydujmy tak by świat był kolorowy pełny ideałów, dobroci a i nam będzie się lepiej żyło 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *