Tak dla ACTA

Tak dla ACTA

Tak dla ACTA. Moja opinia na temat ACTA. Hakerzy chcą zawsze mieć możliwość ściągania czyjejś pracy za darmo. A to nie może tak być że ktoś wydaje płytę ktoś kupuje wrzuca w sieć i każdy ją już ma. Twórcy muszą być chronieni i nielegalne programy. Filmy, muza powinna zniknąć z neta.

Fakt że ACTA ograniczy prywatność a przestępca czy to z Honolulu czy Koniecpolski nie będzie bezpieczny. Mówiąc że to może być narzędzie w obcych czy nawet złych rękach. To samo można powiedzieć o urzędzie Prezydenta. To on nas zależy kto będzie to kontrolował czy Hitler czy Wałęsa.

To że za samo podejrzenie przestępstwa można iść za kratki to nieprawda. Przed każdym nawet ogólnym sprawdzeniem użytkownika internetu który podejrzany jest o np. nielegalna kopia systemu operacyjnego będzie decydował sąd.

Nie chcę braku dostępu do wiedzy czy cenzury internetu, zawsze się znajdą takie firmy jak np. Wiki, Joomla, Linux, Firefox. Które są najlepsze i bezpłatne ale jak ktoś chce coś sprzedać to niech będzie zabronione branie tego od niego za darmo. Ponieważ to złe.

Po wprowadzeniu  ACTA  internet nie zniknie ale film który można ściągnąć szybciej z neta niż premiera w kinie powinien zniknąć z sieci.

Jasne że nie raz ściągałem muzę, filmy, programy jest do tego łatwy dostęp dawno temu też zrozumiałem że ktoś poświęca swój czas pracuję a inny efekty bierze za darmo. Teraz jak chce docenić artystę kupię jego muzykę używam. Legalnego Windowsa i programów i myślę że tak powinno być.

Autor: Deawuide

Nieśmiały amator blogowania, tworzenia stron, grania w gry, uzależniony od adrenaliny autsajder, oraz Wielki fan rapu ^ ^, Lubię słuchać/czytać Biografie. - Deawuide