Tak dla ACTA

Moja opinia na temat ACTA. Hakerzy chcą zawsze mieć możliwość ściągania czyjejś pracy za darmo a to nie może tak być że ktoś wydaje płytę ktoś kupuje wrzuca w sieć i każdy ją już ma, twórcy muszą być chronieni i nielegalne programy, filmy, muza powinna zniknąć z neta.

ACTA.

Fakt że ACTA ograniczy prywatność a przestępca czy to z Honolulu czy Koniecpolski nie będzie bezpieczny, mówiąc że to może być narzędzie w obcych czy nawet złych rękach to samo można powiedzieć o urzędzie Prezydenta to on nas zależy kto będzie to kontrolował czy Hitler czy Wałęsa.

To że za samo podejrzenie przestępstwa można iść za kratki to nieprawda, przed każdym nawet ogólnym sprawdzeniem użytkownika internetu który podejrzany jest o np. nielegalna kopia systemu operacyjnego będzie decydował sąd.

ACTA

Nie chcę braku dostępu do wiedzy czy cenzury internetu, zawsze się znajdą takie firmy jak np. Wiki, Joomla, Linux, Firefox, Avast które są najlepsze i bezpłatne ale jak ktoś chce coś sprzedać to niech będzie zabronione branie tego od niego za darmo.

Po wprowadzeniu  ACTA  internet nie zniknie ale film który można ściągnąć szybciej z neta niż premiera w kinie powinien zniknąć z sieci.

Jasne że nie raz ściągałem muzę, filmy, programy jest do tego łatwy dostęp dawno temu też zrozumiałem że ktoś poświęca swój czas pracuję a inny efekty bierze za darmo. Teraz jak chce docenić artystę kupię jego muzykę używam legalnego Windowsa i programów i myślę że tak powinno być.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *