Bezcenne2 rzeczy

Bezcenne2 rzeczy

Bezcenne2 rzeczy. Dziś na Facebook u znajomego widziałem obrazek z sercami na którym był tekst. „Najcenniejszych rzeczy w Życiu nie nabywa się za pieniądze.” Nie chciałem komentować by się nie wymądrzać.Tym bardziej że kiedyś rozmawiałem z nim o przysłowiach które są mądrością narodów ale z czasem wiele już nie jest aktualnych. Więc tym razem się nie odzywałem ale tutaj sobie napiszę co mi po głowie chodzi na ten temat.

Jedną z najcenniejszych rzeczy które ma człowiek to życie i zdrowie, nie da się kogoś wskrzesić ale leczenie w prywatnych klinikach bardzo się różni od publicznych szpitali. Wiele można naprawić w swoim ciele mając miliony.

W razie wielkiego wyjątkowego nieszczęścia można liczyć na pomoc mediów czy osobiście starać się o jałmużnę od bogatych. Która uratuje życie lub bardzo pomoże w odzyskani zdrowia. Jednak małe są na to szanse i lepiej mieć pieniądze. Oczywiście nie zawsze da się kupić lekarstwo na każdą chorobę ale chyba wszyscy się zgodzą że w np. 90 % pomagają pieniądze. (Nawet w publicznych szpitalach trzeba dawać w kopercie i prawie każdy lekarz bierze).

Przyjaźń – szczerej, prawdziwej, na dobre i złe się nie kupi ale trudno zdobyć przyjaciół gdy jesteś na dnie, Liroy. (Zrób sobie test! Wtedy skumasz kto przyjacielem a kto ku… tylko jest!”

Miłość to następna rzecz która jest najważniejsza w życiu, szczerej i prawdziwej się nie kupi ale jak poznać lub zauroczyć tą która nam się podoba nie mając kasy ? Teoretycznie pieniądze nie są ważne ale w praktyce wszyscy wiemy jak to jest, trochę można to tłumaczyć. W taki sposób: skoro jest fajna i mądra dziewczyna to czemu ma być z nieudacznikiem który nie potrafi sam zarobić lub nie ma bogatych rodziców, i na odwrót. (może dla tego powinna-nien być z nim bo ma bogate wnętrze. Będzie szczerze kochał i uczciwie postępował w związku itp.) Bezcenne2 rzeczy.

W żadnym przykładzie nie chcę uogólniać tylko piszę jak to jest w większości przypadków, np. Dla mnie nie są bardzo ważne pieniądze wystarczy by mieć na jedzenie, utrzymanie i parę przyjemności, a szczęście biorę z każdego dnia w którym mam przyjemność żyć. Nie zawsze tak było bo kiedyś też patrzyłem na kobiety inaczej i pieniądze były priorytetem wszystkich działań. Na szczęście lepiej dojrzeć, zmądrzeć później niż wcale i lepiej z każdej sytuacji wyciągać pozytywne rzeczy niż złe.

Znalazło by się jeszcze wiele przykładów ale myślę że te trzy: zdrowie, przyjaźń i miłość wystarczą, by pokazać jak bardzo w naszych szybkich czasach informacji są ważne pieniądze, więc pracujmy. Zarabiajmy ale nie wystawiajmy ceny za rzeczy które powinny być bezcenne a świat będzie lepszy, prawda, miłość, uczciwość, przyjaźń itp.

Ja ponad pieniądze i swoje życie cenię sobie między innymi prawdę i szczerość (bez prawdy i sz… ani rusz, chyba że w tył), nie chce ściemniać następnych pokoleń, mam gdzieś najbogatszych i wpływowych ludzi świata którzy okłamują masy dla swoich celów,  … religia …

^^

„Religia jest dla ludzi bez rozumu” – Józef Piłsudski

Bezcenne2 rzeczy

„Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań. ” – Tadeusz Kościuszko

Autor: Deawuide

Nieśmiały amator blogowania, tworzenia stron, grania w gry, uzależniony od adrenaliny autsajder, oraz Wielki fan rapu ^ ^, Lubię słuchać/czytać Biografie. - Deawuide

8 komentarzy do “Bezcenne2 rzeczy”

 1. Dlatego ja mówię zawsze, że może pieniądze szczęścia nie dają, ale potrafią nieraz cholernie uszczęśliwić i szczęściu pomóc.

 2. Moim zdaniem sporo jest rzeczy bezcennych, ale ludzie nie zdają sobie z tego sprawy – niestety. Jakieś takie dziwne przekonanie istnieje, że „wszystko jest na sprzedaż”…
  A jeżeli chodzi o poruszoną przez Ciebie kwestię miłości (prawdziwej miłości) bez kasy. Gdzie jedno ani drugie nie ma zbyt wiele kasy i mimo wszystko są ze sobą to śmiało mogę powiedzieć, że ja i Mój M. jesteśmy tego najlepszym przykładem 🙂

  1. Zgadzam się że wiele jest rzeczy bezcennych, jednak większość ludzi tak nie myśli, obecne statystyki w Polsce to 37,7% rozwodów, (gdyby to była miłość to tak łatwo by nie pękło) zgodzę się że może połowa jest ze sobą bo się kochają nawzajem, ale inni dla innych różnych powodów lub wydaje im się że zauroczenie to miłość. U nas i tak dobrze bo na zachodzie połowa ludzi co się pobrała rozstaje się przez rozwód. Ale weźmy zdrowie (chyba najcenniejszy cud), lekarze no ? Wiadomo jak ktoś będzie miał poważną chorobę to żadne pieniądze go nie uratują ale … w 99% chorób jak gość płaci z góry prywatnie lub publicznie w kopercie, to ma wszystko od ręki (nie czeka 2 lata na wizytę) i lepszej jakości, temat bardzo długi, nie uogólniam bo na świecie są przeróżne przypadki i wszystko jest możliwe, cieszę się że Wam się układa i jest super 🙂 życzę tego wszystkim bo to jedna z cudownych rzeczy które się nie przekupią, bo uczucia się jeszcze nie oszuka choć pewnie naukowcy już nad tym pracują, takie zakochanie na zawołanie 🙂 nawet jak by to wymyślili to jednak, wolę nasze czarodziejskie metody zakochiwania się w sobie.

 3. To banały którymi karmią bogaci biednych że niby teges …

  1. Jo:
   „To oczywiste, to truizmy ludzkości
   Hajs jest zamiennikiem a sam nie ma wartości
   Sos potrzebny jest nam żeby się rozwijać
   Zapewnić lepszą przyszłość i działać nie przemijać
   Klatka, ławka znam ten standard, bar mleczny
   Tylko szaleńcy mogą niech cieć go polepszyć, otwórz oczy”
   „Zamiast pomyśleć fajnie, też chcę mieć więcej
   On żebyś stracił dał by se odrąbać rękę
   Próbował już mówić raz całej Polsce PiS
   Stalinowską psychozę, że mieć pieniądze to wstyd
   Pieniądze zarabiam tu nie dla pieniędzy
   Tylko po to żeby być w 100% niezależny”

 4. No ciekawy wpis nie powiem. Dający do myślenia

Możliwość komentowania została wyłączona.