Auta Elektryczne

Auta Elektryczne. Zauważyłem że niektórzy ludzie nie rozumieją wyższości aut Elektrycznych, (niedługo też Autonomicznych) nad starymi złomami na ropę. Pewnie jednym z powodów jest jakiś interes z tym związany i nie potrafią spojrzeć bezstronnie. Co jest dla lepszej Ziemi i wszystkich nas potrzebne.

Ciągle słyszę że u nas w kraju to nie ekologiczne bo prąd mamy z węgla. Elektrownie węglowe produkują energie i bardzo zanieczyszczają powietrze. Źle wpływa to na nasze zdrowie, ale to bajka na inną okazję. Wracając do prądu który jest u nas produkowany w taki sposób że psuje nam powietrze. Można powiedzieć że ekspres do kawy czy czajnik elektryczny też jest nie ekologiczny w Polsce. Robimy szybko kawę czy herbatę dzięki energii, a można by ekologicznie na gazie ziemnym ?>

Jest trochę u nas system nieprzyjazny trujący tlen, z autami elektrycznymi chodzi właśnie o to że fajnie to zmienić. Ja zachwalam elektryki bo mam na myśli to że kiedyś będziemy mieć odnawialne źródła energii. Już można zainwestować w gospodarstwie domowym w fotowoltaikę, akumulatory i teoretycznie jeździć za darmo i w domu też nie płacić za prąd.

Auta Elektryczne.

Nie jest Polsce łatwo odejść do węgla, kiedyś górnicy zbierali się i szli opony palić do warszawy. Dzięki szantażowi z prądem wywalczyli sobie gwarancje zatrudnienia, duże emerytury itp. Trochę to rozumiem, gdybym mógł to też bym tak kiedyś zrobił, choć też trochę uważam że to nie sprawiedliwe wobec całego społeczeństwa.

Kiedyś trzeba odciąć pępowinę i zmienić nasz kraj na lepsze, na razie na horyzoncie odnawialne źródła i auta na prąd. Im szybciej to zrozumiemy tym dla wszystkich będzie lepiej, no chyba że nie chcemy by wszystkim było dobrze a tylko nielicznym ^ ^,

Koniec silników spalinowych jeszcze kilka lat temu brzmiał jak czysta fantazja. Teraz okazuje się, że to rzeczywistość. Wystarczy spojrzeć na Norwegię, która najszybciej i najchętniej przyjęła pod strzechy elektryczną rewolucję. Jeszcze w 2017 roku 25 proc. samochodów wyjeżdżających w tym kraju z salonów miało pod maską jednostkę benzynową lub klasycznego diesla. W pierwszych 8 miesiącach 2021 było to mniej niż 5 proc. W samym tylko lipcu – mniej niż 1000 egzemplarzy.