Auta elektryczne zaczynają wygrywać

Auta elektryczne zaczynają wygrywać, to taki wpis na przekór temu co dziś czytałem. „Niemcy odchodzą od elektryków. Przyszedł czas na zimny prysznic” . Taki nagłówek może zbić z tropu, ale spokojnie to tylko początek cytatu.

E-autokult pisze takie rewelacje, jeszcze parę przykładów na końcu pod filmem. Po nazwie strony, pomyślał bym że to kult auta elektrycznego, a to odwrotne nastawienie. Jeżeli chodzi o Niemcy to muszą długo czekać na Tesle, ja nie wiem czy jest sens kupować innego elektryka. Mają Giga Berlin i słyszałem że zapisy na półtorej roku do przodu, do tego czasu poprawią Infrastrukturę do ładowania i mają bajkę.

Z bajką to mam na myśli że, będą jeździć autonomicznie i na darmowej energii. U nas w Polsce to jest lipa, prąd z węgla truje nasze organizmy, umieramy przez to dużo szybciej. Niż statystycznie żylibyśmy obok np. Elektrowni Wiatrowej. Która może nawet płacić za to że odbierzecie prąd, czujecie to ? jeździcie, ładujecie i wam za to płacą.

Oczywiście z tym płaceniem to raczej rzadko, ale sytuacje kiedy przykładowy Niemiec ma dużo paneli fotowoltaicznych na polu. Do tego magazyn energii, to już często się zdążyć może. Ja uważam że elektryki to przyszłość i lepsza technologia, której np. boją się mechanicy. Silniki hamują i mniej zużywają się klocki i tarcze, nie ma wymiany oleju, bezawaryjny silnik. O autopilocie i przyspieszeniu 1.1 s do setki nawet nie będę opowiadał.

Elektryczne samochody się zaczynają, nie wiem jak można myśleć inaczej. Po co kupować ropę ? za te pieniądze zbroi się Rosja i nas później wysadzi, w Dubaju mają raj na Ziemi, dzięki ropie którą się trujemy i przez która się trujemy. Po co komuś płacić za benzynę ? Auta elektryczne zaczynają wygrywać.

Elon Musk – real blog eu (real-blog.eu)

Niesamowicie inteligentny facet albo Marsjanin,  człowiek który wyprzedził NASA. Przez niego Szejkowie zbankrutują bo chyba jego nie dadzą rady kupić, on robi coś dla ludzi by im służyło 🙂 np. jeżeli ktoś kupi TESLA na baterie, to może za darmo jeździć jeżeli mieszka blisko ładowarki Tesla.

„Niemiecki Związek Producentów Samochodów wskazuje, że sprzedaż w pełni elektrycznych pojazdów zmniejszy się o 14 proc., do 451 tys. sztuk. W 2023 roku sprzedano 524 tys. samochodów typu BEV.

Producenci reagują na zmniejszony popyt: premiery nowych modeli są przesuwane, a z kolei wypożyczalnie samochodów rezygnują z elektryków. Jest to spowodowane wojną cenową, przez co wartości używanych pojazdów na prąd spadają za szybko, przynosząc straty.”