Arka Przymierza

Arka Przymierza, Artefakt z przyszłości. Chyba najbardziej popularną zabawką kosmitów jest Arka, w religiach stanowi coś ważnego. Ale też w teoriach kosmicznych technologii, często wymieniana jako narzędzie kosmitów. Zresztą my skoro jesteśmy zawieszeni w kosmosie i sami latamy po planetach, też jesteśmy kosmitami. Jak to ładnie kiedyś Waldemar Kasta powiedział ^ ^.

W Forge of Empires to też bardzo ważna perła architektury. Chyba nam prostym ludziom lepiej nie mówić co to jest Arka Przymierza. A może watro zadbać o ogół mądrości na Ziemi. Nie wiem ale może kiedyś się dowiemy. Forge of Empires to zajebista gra strategiczna, zaczyna się w epoce brązu a kończy na przyszłości.

Darmowa siłownia 2 – real blog eu (real-blog.eu)

Arka Przymierza

„W Biblii opisana jest jako skrzynia z drewna akacjowego o wymiarach ok. 140×80×80 cm obita obustronnie złotą blachą. Zamknięcie Arki Przymierza stanowiła płyta ze złota (hebr. kaporet). Zgodnie z tradycją żydowską, w arce przechowywano laskę Aarona, dzban z manną i dwie kamienne tablice z tekstem Dekalogu; tradycję tę podziela autor Listu do Hebrajczyków (Hbr 9,4). Natomiast zgodnie z 1 Księgą Królewską 8,9 w czasach Salomona znajdowały się tam jedynie tablice Przymierza. Jahwe miał wręczyć te tablice Mojżeszowi na górze Synaj, w trakcie wędrówki ludu Izraela z Egiptu do Ziemi Obiecanej. Osobą, która miała wyłączne uprawnienie do bezpośredniego dostępu do arki był arcykapłan.”

Arka Przymierza – Wikipedia, wolna encyklopedia

Jedna odpowiedź do “Arka Przymierza”

Możliwość komentowania została wyłączona.