Nowoczesne panele słoneczne

Nowoczesne panele słoneczne. Panele słoneczne to na razie najbardziej rozsądne czary mary, dzięki którym można w swoim gospodarstwie domowym być niezależnym. Fajnie to brzmi i gdyby do tego dodać akumulatory które będą magazynować prąd, można nie płacić większości rachunków.

Można być odpornym na podwyżki gazu czy prądu, które mogą nas zrujnować. Niekoleżeńskie stosunki z Niemcami, Rosją czy USA, doprowadzą Polskę do wojny gospodarczej którą musimy przegrać. Teoretycznie Prezydent Rosji Putin, może podnosić ceny gazu bez końca, aż na końcu i tak zrezygnujemy bo nie będzie się opłacać.

Nasz węgiel jest rakotwórczy przy spalaniu, więc jedyna mądra droga to rozwijać technologie która pozwoli domowym gospodarstwom być niezależnym. Tylko czy są u nas w polityce jacyś Mężowie Stanu, którzy zrobią „dobrze” ludziom a nie przede wszystkim sobie, kosztem ludzi.

Myślę że kiedyś nie będziemy płacić za prąd bo słońce nam to daje gratis.

Nowoczesne panele słoneczne

„W panelu PVT zabudowane są rury, przez które przepływa ciecz. Pobiera ona ciepło słoneczne, które pada na moduł, co pozwala na ogrzewanie wody użytkowej lub wody w instalacji grzewczej. Rozwiązanie to przynosi podwójne korzyści. Wynika to z tego, że w klasycznych modułach fotowoltaicznych wzrost temperatury powoduje spadek ich sprawności.”

Niezwykły panel słoneczny. Produkuje prąd i ciepło (gadzetomania.pl)