Andrzej Duda wetuje

Andrzej Duda wetuje ustawę o budżecie, nie podobają mu się 3 mld na media publiczne. Kiedy PiS rządziło to wszystko było ok, można było dać te trzy miliardy bez problemów. Ale pamiętam też posłów PO, kiedy mówili że to za dużo.

Pamiętam jak ktoś powiedział że to więcej niż, Jurek Owsiak zebrał od początku istnienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy. Pamiętam jak mówili że lepiej dać to na szpitale, by bezpośrednio wydłużyć życie Polaków. Mimo tego że to zabije ZUS, nie da się inaczej to bardzo źle skonfigurowana Instytucja.

Wracając do tematu mediów publicznych, odniosę się do polityków. Panie i Panowie posłowie, my wiemy że media publiczne to propaganda rządzących. Bardzo źle to u nas w Kraju działa, ciężko o rzetelne źródło informacji. Dajcie mi choć 1 MLD obiecuję że będę szczery 🙂 bo i bez tego staram się jak mogę. A jak czytam niektóre bardzo stronnicze gazety, czy TV to się żal robi. . .

Tabaka – real blog eu (real-blog.eu)


W sobotę wieczorem prezydent Andrzej Duda ogłosił, że podjął decyzję o zawetowaniu ustawy okołobudżetowej na rok 2024, w której znalazły się 3 mld zł na media publiczne. „Nie może być na to zgody wobec rażącego łamania Konstytucji i zasad demokratycznego państwa prawa” – uzasadnił.

– Oczywiście ta sytuacja jest próbą Andrzeja Dudy wzmocnienia swej pozycji wobec rządu. Ale właśnie wzmocnienia pozycji, a nie wydania wojny totalnej.

Andrzej Duda wetuje. „Próba pokazania bezsilności Jarosława Kaczyńskiego” – WP Wiadomości