Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki

Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki robią teatrzyk dla swoich widzów, pierwsze Krzyczeli że wygrali a teraz mówią że będą rządzić. Nie rozumiem po co kłamać skoro każdy widzi że Prawo i Sprawiedliwość nie ma większości w sejmie. Po co kłamać że wygrali skoro Koalicja Obywatelska ma więcej głosów.

Dla mnie normalne jest to że Koalicja Obywatelska ma większy mandat od Ludzi, to im Polacy oddali władzę. Ale po co od razu oddawać skoro można przetrzymać jakiś czas, żałosne jest to co robi prezydent. Rozumiem że chce być wierny kolegom, uniewinnić ich jak trzeba i pomóc w Rządzeniu też.

Ta sytuacja pokazuje jakie mamy głupie prawo, można zaprzysięzyć nowy rząd nawet jak nie ma poparcia. Popracują dwa tygodnie i odprawę wezmą. Taka jest polityka dla pieniędzy, a nie dla Ludzi.

Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki.

NATO – real blog eu (real-blog.eu)


W poniedziałek w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego prezydent Andrzej Duda zaprzysiągł rząd Mateusza Morawieckiego. Premier w ciągu 14 dni ma przedstawić Sejmowi exposé z wnioskiem o udzielenie wotum zaufania. Wydarzenia w Polsce komentują zagraniczne media.

„Prezydent Polski powołuje rząd na krótkotrwałą kadencję” – tytułuje swoje doniesienia z Polski amerykański Bloomberg. Prezydent zaprzysiągł nowy rząd zaproponowany przez premiera Mateusza Morawieckiego, który prawdopodobnie nie przetrwa dłużej niż 14 dni – dodaje.

Bloomberg ocenia, że działania te opóźniają przekazanie władzy byłemu przewodniczącemu Rady Europejskiej Donaldowi Tuskowi.

„Oczekuje się, że gabinet Morawieckiego nie uzyska wotum zaufania w ciągu najbliższych dwóch tygodni, ponieważ ustępująca partia Prawo i Sprawiedliwość nie ma większości w obecnym parlamencie, mimo że w wyborach powszechnych 15 października zajęła pierwsze miejsce” – wyjaśniono.

Rząd Mateusza Morawieckiego zaprzysiężony – zagraniczne media komentują – TVN24