Andrzej Duda COP28

Andrzej Duda COP28 to jakaś porażka, prezydent mówi że zmiany klimatu wymagają szybkich działań. A przecież Prawo i Sprawiedliwość walczy z Unia Europejska, dalej wspiera węgiel, i zatruwa swoich obywateli elektrowniami na węgiel. Tak by nie dożyli Emerytury, inaczej to system ZUS nie wytrzyma.

Przepraszam trochę poleciałem, to nie są oczywiście żadne fakty tylko moja wyobraźnia pod Film Fabularny. Prezydent nie jest taki zły, choć moim zdaniem trochę opóźnia wybór Polaków. I nie chce od razu zrobić premiera Donalda Tuska, tylko Mateusz Morawiecki powiedział Mu że ma większość. Prezydent mu uwierzył, przecież nie mógł zadzwonić i spytać o poparcie.

Prezydent mówi że na czele transformacji ma stać przede wszystkim Człowiek, on ma być ważny i niezaniedbany. Prezyden kraju który oficjalnie nie popiera pomocy biednym ludziom emigrantom, a nieoficjalnie sprzedaje Wizy kto ma tylko kasę.

Wyobraźcie sobie np. taki Dubaj, kasy ma jak lodu i myśli sobie: a ta wioska mnie denerwuje, Wysiedli ich wszystkich do np. Polski. Kupują Wiz ile trzeba i ich wywalają. Całą Afrykę mogą kupić i ją do Europy wysłać. Ale Emigrantów którzy są dobrzy ale nie mają kasy, to nie przyjmujemy.

To wszystko jest trochę bez sensu, Panie prezydencie: proszę już mianować Donald Tuska na Premiera i zakończyć ten kabaret. Mam nadzieje że żyje w Kraju, gdzie mnie za ten wpis nie zamkną …

Fajna muzyka – real blog eu (real-blog.eu)


COP28. Duda: Przede wszystkim człowiek

Duda rozpoczął swoje wystąpienia od potwierdzenia, że postępujące w „zatrważającym tempie” zmiany klimatu, wymagają od polityków zdecydowanych i szybkich działań. Cała społeczność międzynarodowa powinna stanąć z tym problemem twarzą w twarz – zaznaczył.

Prezydent podkreślił jednak, że wypracowywane rozwiązania nie mogą pomijać aspektu ludzkiego. Wciąż zbyt mało uwagi poświęca się wymiarowi ludzkiemu zmian klimatu – stwierdził. Człowiek i jego potrzeby muszą być na czele transformacji energetycznej – wskazał. Jak ocenił, potrzeby ludzkie powinny być również w centrum indywidualnych polityk energetycznych poszczególnych krajów świata.

COP28. Andrzej Duda przedstawił polskie stanowisko. „Przede wszystkim człowiek” – Wprost