Adwokat

Adwokat jest niepotrzebny i szkodliwy dla społeczeństwa. Dzięki dobrym adwokatom źli ludzie chodzą po wolności. Taka sama błaha sprawa może mieć różne zakończenia w zależności od portfela za którego kupuje się adwokata, czyli sprawiedliwość.

Myślę że bez tych pośredników w rozmowach byłoby łatwiej o uczciwość w sądach.

To sądy powinny rozmawiać z klientami, i same bez pogmatwanej interpretacji analizować sprawy.  We wszystkich rozwiniętych demokracjach świata jest podobnie, ten kto ma pieniądze jest uprzywilejowany i za nim stoi sąd oraz policja.

Moglibyśmy obejść się bez tych interpretatorów prawa i sprawiedliwości. Państwo by zaoszczędziło pieniądze bo dużo adwokatów pracuje dla biednych za pieniądze wszystkich. Bo wszyscy płacą podatki z których między innymi niektórzy adwokaci mają wypłatę.

Inną sprawą trochę połączoną jest głupie prawo sądownicze, które np. nie bierze pod uwagę prawdziwych dowodów. Np. mam na kamerze w samochodzie zarejestrowane zdarzenie na którym widać ewidentnie kto zawinił. Jednak sąd nie zawsze weźmie takie nagranie wideo pod uwagę co jest dla mnie niezrozumiałe i niesprawiedliwe.

Wracając do adwokat powinno się zlikwidować ten zawód i zmienić choć nasz kraj na lepsze. Można by wtedy jakoś wspomóż sędziów by łatwiej im było rozgryźć sprawy, jednak adwokatów nie powinno być, bo oni tyko niepotrzebnie mieszają i przeszkadzają w ustaleniu prawdy.

Każdy człowiek umie rozmawiać i nie powinien używać wyspecjalizowanych pośredników, którzy różnie interpretują wydarzenia według potrzeb ich klientów.

„Adwokat to osoba która oprócz studiów prawniczych ukończyła trzyletnie szkolenie aplikacyjne oraz pozytywnie zdała egzamin adwokacki i uzyskała wpis na listę adwokatów w okręgowej radzie adwokackiej. Adwokat ma najszersze uprawnienia z pośród zawodów prawniczych. Prowadzi własną działalność gospodarczą, która posiada obowiązkowe ubezpieczenie od czynności cywilno-prawnych.

Ma prawo do reprezentowania przez sądami wszystkich instancji, może podjąć się spraw w zakresie wszystkich dziedzin prawa. Adwokat jest zobowiązany do zachowania tajemnicy dotyczącej prowadzonych spraw i nie może być z niej zwolniony.”

adwokat

Często mylony jest Adwokat z Prawnikiem.

Adwokaci którzy bronią morderców czy np. pedofilii kościelnych, itp.  mogą mieć problemy z chorobami psychicznymi bo to niemoralne…

“Brak w nas już dziś tej mocy co dawniej ziemie poruszała z niebem, jesteśmy tacy jacy jesteśmy, heroizm co serca łączył nasze, osłabił czas i losu bieg, lecz wola wciąż w nas tli, by dążyć, szukać, odnajdywać, i nie dać za wygraną.”

2 komentarze do “Adwokat”

  1. Dawno temu pracowałem często u nieuczciwych pracodawców, co innego mówili przed przyjęciem do pracy, co innego w dzień wypłaty 🙂 Myślę że popularna sytuacja w komunie przynajmniej wśród prostych prac które wykonywałem. Po którymś razie bez paru wypłat u różnych oszustów, postanowiłem w sądzie domagać się sprawiedliwości, pomyślałem, okradany ciągle przez pracodawców nigdy nie będę miał kasy na szampana i kawior. Miałem oczywiście umowę o prace, w sądzie wielu oszukanych pracowników, przeciwko pracodawcy który został tylko z jednym swoim przyjacielem reszta odeszła; (nie chciał płacić, co miesiąc mówił za miesiąc dam wam pieniądze) To już nie pierwsza sprawa pracodawcy, miał zakaz prowadzenia firmy udowodniono mu oszukiwanie innych ludzi. Okazało się że firma jest na jego żonę 🙂 ona jeszcze nie karana za takie coś w ochronie kancelarii, nie bez problemów ale poradziła sobie. Nie żale się bo dałem radę i jest mi dobrze, teraz mam super szefa i mam na szampana 🙂 to tylko jeden z przykładów w moim życiu, kiedy każdy mądry patrzący bezstronnie przyznał by mi rację, niestety sąd przekupny. To bardzo stara przygoda od dawna nie miałem przyjemności tam bywać, może teraz działa to sprawniej choć wątpię ^ ^,

Możliwość komentowania została wyłączona.