Własne mieszkanie 2 czy wynajem ?

Własne mieszkanie. „Taniej płacić za wynajem mieszkania czy ratę kredytu hipotecznego? Policzyliśmy” zastanawia się money.pl.

Trafiłem na bardzo ciekawy wpis o tym czy taniej jest wynajmować czy lepiej kupić sobie mieszkanie. Bardzo dużo firm które stawiają na lokaty pieniężne, długi dobry zysk z oszczędności, zainteresowało się branżą mieszkaniową. Teraz chyba najlepsze, najłatwiejsze zainwestowanie milionów, to kupno mieszkań, bloków pod wynajem.

Własne mieszkanie 2.

Poważna gazeta money.pl pisze że „Trzeba tylko pamiętać, że wyliczenia, którymi się posłużyliśmy, bazują na uśrednionych danych. W indywidualnych przypadkach może okazać się, że najem mieszkania będzie bardziej korzystny dla domowego budżetu (bank może zaproponować wyższą marżę, mieszkanie w interesującej nas okolicy może być droższe). Z drugiej strony, warto też pamiętać, że jeśli dojdzie do podwyżek stóp procentowych, to będą one z pewnością rozłożone w czasie, a w każdym miesiącu zadłużenie z tytułu kredytu będzie niższe.”

Tak bardzo money.pl naprodukował się z tabelkami i porównaniami różnych miast w Polsce, a rozwiązanie jest proste. Jeżeli kogoś stać na kredyt to lepiej mieć swoje mieszkanie a nie wynajmować.

Jak można w ogóle zastanawiać się co jest lepsze ? nawet gdy wynajem jest tańszy niż rata kredytu za swoje mieszkanie. To po latach spłacamy kredyt i nieruchomość jest nasza. A jak jesteśmy na wynajmie to po latach właściciel mówi sorry macie czas 3 ponieważ miesiące i proszę się wyprowadzić.