Wirus i Koronawirus, myśl pozytywnie

Wirus i Koronawirus, zalety a nie tylko wady.

1 – Wirus przyspiesza Internet-yzacje kosmicznie. To ekonomiczne i wygodne by online komunikować się z całym światem w każdej sekundzie. „Polecony do odbioru na poczcie” , czemu nie na numer tel. ? przecież macie ? jak nie to podam … ^ ^, Ja wiem że listonosze latają i zajęcie mają, bez urazy znajomi róbmy wszyscy przynajmniej trochę, pożyteczne rzeczy a nie bez sensowne.

2 – Wirus rozwiąże jedno z najważniejszych problemów tego wieku, systemy emerytalne (ZUS) nie zbankrutują, gdy co rok umrze parę milionów głównie starszych ludzi… Rozumiem że bliscy i my sami możemy stracić życie ale, zróbmy to dla następnych pokoleń by one żyły w lepszych czasach, gdzie przynajmniej na planecie jest pokój bo normalnie to w całym wszechświecie powinien być.

3 – Może w końcu jawne głosowanie na partie polityczne przez internet, bez wychodzenia z domu. I tak nikt przed bliskimi czy inaczej nie kryje poglądów. To głównie dla naszej wygody, reszta oczywiście demokratycznie z poszanowaniem praw człowieka.

4 – Większa część ludzi zrozumie w końcu że są bakterie, nie tylko grypa. Są też takie co tylko troszkę nas wykańczają lub inaczej wpływają na nasze funkcjonowanie. Warto zawsze dbać o higienę bo to od razu, da nam przynajmniej trochę lepsze życie 😉

5 – I wiele innych, myśl pozytywnie i tak kiedyś odejdziemy… a jeżeli później cała Planeta ma być lepsza ^ ^ to szczęście największe.

Wirus i Koronawirus, myśl pozytywnie

Jak dbać o dłonie każdego dnia?

Pandemia korononowirusa zobligowała nas do zdecydowanie częstszego mycia rąk. Dzięki temu zmniejszamy ryzyko zarażenia się. Niestety ciepią na tym nasze dłonie. Ich skóra jest podrażniona i przesuszona. Jak sobie z tym poradzić, oto kilka praktycznych porad.

Pielęgnacja i nawilżanie to podstawa

W naszych domach na dobre zagościły żele antybakteryjne na bazie, alkoholu. To własnie one w przeważającej mierze odpowiadają za przesuszoną skórę naszych dłoni. Dlatego warto zainwestować w krem do rąk, który ma dobry skład. Nakładajmy go na dłonie kilka razy dziennie. Możemy też na noc nasmarować skórę grubą warstwą kosmetyku i nałożyć bawełniane rękawiczki.

Nasze babcie i mamy często stosowały zabieg z ciepłej oliwy. Oliwa z oliwek pomoże zregenerować uszkodzenia, a także doskonale nawilży naskórek. Idealnie sprawdzi się też miód. Ma on właściwości nawilżające, kojące a także antyseptyczne.

Warto robić sobie takie domowe zabiegi przynajmniej raz w tygodniu, dzięki temu będziemy mieć zawsze pewność, że nasze dłonie są odpowiednio zadbane.