Szpiegowanie obywateli

Szpiegowanie obywateli USA, obecnie głośno jest o ujawnieniu informacji przez byłego pracownika CIA  Edward Snowden. Że Amerykańska Agencje Bezpieczeństwa Narodowego szpieguje obywateli na masową skalę, wiele opinii na ten temat widziałem i słyszałem ale mało jest zrozumienia jeżeli chodzi o międzynarodowy terroryzm. Rozumiem obawy ludzi którzy to krytykują. Nikt nie chce być podsłuchiwany ani w żaden sposób szpiegowany a w szczególności nie chcą tego przestępcy.

Szpiegowanie obywateli.

Zamachów terrorystycznych jest coraz więcej, jak inaczej próbować. Dowiedzieć się o przyszłych tragediach jeżeli nie przez sms, rozmowy, internet ? Jak ustrzec się przed zamachowcem który jest np. wzorowym obywatelem a współpracuje ze złymi ludźmi. Jakoś się z nim muszą kontaktować, nie można wszystkiego osobiście zaplanować tylko w cztery oczy, zamachowcy tak jak inni ludzie używają do komunikacji, internetu i telefonów.

Rozumiem że każdy ma prawo do prywatności i nie powinno tak być. Jednak moim zdaniem to jedyna droga by wytropić terrorystę przed tym jak siebie i kogoś wysadzi w powietrze. Inną sprawą jest to że takie dane mogą być użyte do różnych celów. Nie zawsze związanych z łapaniem terrorystów czy przestępców.

Czy chcemy czy nie, jak już pisałem wcześniej (prawda) wszystko. Zmierza w kierunku całkowitej inwigilacji obywateli w każdym państwie nie tylko w USA. Uczciwi ludzie nie mają się czego obawiać.