Szpiegowanie obywateli

Szpiegowanie obywateli USA, obecnie głośno jest o ujawnieniu informacji przez byłego pracownika CIA  Edward Snowden, że Amerykańska Agencje Bezpieczeństwa Narodowego szpieguje obywateli na masową skalę, wiele opinii na ten temat widziałem i słyszałem ale mało jest zrozumienia jeżeli chodzi o międzynarodowy terroryzm. Rozumiem obawy ludzi którzy to krytykują, nikt nie chce być podsłuchiwany ani w żaden sposób szpiegowany a w szczególności nie chcą tego przestępcy.

Szpiegowanie obywateli

Szpiegowanie obywateli

Zamachów terrorystycznych jest coraz więcej, jak inaczej próbować dowiedzieć się o przyszłych tragediach jeżeli nie przez sms, rozmowy, internet ? Jak ustrzec się przed zamachowcem który jest np. wzorowym obywatelem a współpracuje ze złymi ludźmi, jakoś się z nim muszą kontaktować, nie można wszystkiego osobiście zaplanować tylko w cztery oczy, zamachowcy tak jak inni ludzie używają do komunikacji, internetu i telefonów.

Rozumiem że każdy ma prawo do prywatności i nie powinno tak być, jednak moim zdaniem to jedyna droga by wytropić terrorystę przed tym jak siebie i kogoś wysadzi w powietrze. Inną sprawą jest to że takie dane mogą być użyte do różnych celów, nie zawsze związanych z łapaniem terrorystów czy przestępców.

Czy chcemy czy nie, jak już pisałem wcześniej (prawda) wszystko zmierza w kierunku całkowitej inwigilacji obywateli w każdym państwie nie tylko w USA, uczciwi ludzie nie mają się czego obawiać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *