Polska imigranci2

Polska imigranci2, wchodzę dziś na gazeta internetowa WP i widzę wyróżniony artykuł: Wyższy wiek emerytalny nie wystarczy. Musimy zaprosić imigrantów. Podawane są przykłady krajów takich jak Holandia, Niemcy, Szwecja gdzie to się udał. I u nas też tak będzie. Jak można nie rozumieć tego że jesteśmy za biednym krajem i u nas zarobki nie pozwalają na spokojne życie nawet jak się mieszka z rodzicami. A dopiero emigrant który miał by przyjechać mieszkanie wynająć, utrzymać się, zarobić. Odłożyć i wysłać rodzinie lub rodzinę zaprosić do siebie.

Wymienione kraje są dużo zamożniejsze od nas i zarobki mają parę razy większe, próbowaliśmy już z Chińczykami. Którzy mają niskie zarobki ale koszty ich utrzymani. W naszym kraju gdzie wszystko tak drogie. Jak na zachodzie a zarobki takie jak na wschodzie. Spowodowały że szybko uciekli i nie dokończyli naszych autostrad.

Ludzie którzy pracują za przysłowiowa miska ryżu i z chęciami dopłacenia do pracy. Bo takie były plany że trochę stracą ale wejdą później na zachód. U nas było dla nich za drogo a i zachód nie taki głupi. Jak my by ich wpuścić na rynek i zabrać pracę swoim obywatelom, teraz po ucieczce Chińczyków. I tak Polacy kończą prace a można było by ich dopuścić od początku ile więcej by pieniędzy w Polsce zostało i gospodarkę nakręcało.

Polska imigranci2, my jeździmy na saksy i zarabiamy tam dużo więcej niż u nas ale jak pracujemy. W wymienionych za przykład krajach to nas tam stać by wynająć  mieszkanie. Wyżywić się i odłożyć by wysłać rodzinie albo samemu mieć po powrocie do ojczyzn. I na tym polega emigracja zarobkowa.

Nie wyobrażam sobie że przyjedzie do nas np. emigrant ze wschodu i wynajmie mieszkanie zarobi tyle by ściągnąć rodzinę czy wysłać jej pieniądze.

No chyba że będzie zarabiać średnia krajowa ale tutaj nie chodzi przecież o brak rąk do pracy za duża kasa, ale o brak ludzi do pracy za 1.000 zł. miesięcznie. I to jeszcze z łaska i częstym opóźnieniem najlepiej jeszcze bez umowy. Na takich warunkach nie chcą pracować Polacy a kto będzie.

Podaję link do artykułu w którym optymistyczne prognozy pokazują jak to my bogaty kraj zaprosimy emigrantów.

I to rozwiąże problem starzenia się populacji naszego kraju. Młodzi obcokrajowcy zarobią u nas tyle że będą się cieszyć spokojnie żyć, rodzić dzieci. Wysyłać pieniądze rodzinie lub wracać zarobieni po paru latach do siebie tak jak my to robimy.

Imigranci, słabo to widzę rządzący i pracodawcy dajcie minimalne możliwości pracy, egzystencji. A Polacy będą pracować tanio i dobrze a bezrobotnych w młodym wieku u nas jest wystarczająco.

Jedna odpowiedź do “Polska imigranci2”

Możliwość komentowania została wyłączona.