Płaca minimalna Niemcy 8,5 Euro

Płaca minimalna Niemcy 8,5 Euro. Pierwsze wstęp. Z pierwszej niewyszukanej strony cytat. : „Chodzi o ustawę o płacy minimalnej. Według przepisów, które weszły pierwszego stycznia, każdy pracujący na terenie Niemiec będzie zarabiać co najmniej 8,5 euro za godzinę. W przeliczeniu – ponad 36 złotych za godzinę.

Okazuje się, że w niektórych przypadkach niemieckie stawki trzeba wypłacać także w Polsce. Polscy przewoźnicy boją się, że wyrównanie stawek zniszczy ich konkurencyjność. W tej chwili średnia stawka, którą dostają nasi transportowcy wynosi 12 złotych za godzinę.

Ciężarówka

Rzecznik niemieckiego ministerstwa pracy Dominik Ehrentraut potwierdził. Że przepisy dotyczą również polskich kierowców ciężarówek przejeżdżających przez Niemcy. – Płaca minimalna obowiązuje zasadniczo wszystkich pracowników. Zarówno krajowych jak i zagranicznych, jeśli poruszają się po terytorium Niemiec – powiedział Ehrentraut.Problem. W tym, że nie do końca wiadomo jak Niemcy mieliby sprawdzać, ile zarabia Polak w delegacji w Niemczech albo polski kierowca tira.” money.pl.

Dużo się mówi o problemie w PR1 – Radio Kierowców, jeżeli chodzi o sprawdzanie tego to jakoś sobie poradzą, może zmuszą polskich pracodawców do przelewania kasy na konto a nie pod stołem omijając podatki, jak to się w większości przypadków dzieje.

Z tego co akurat usłyszałem a nie słucham cały czas tylko na wyrywki. Jest mniej więcej po połowie głosów za i przeciw, głosy przeciw to pewnie pracodawcy polscy którzy przyzwyczajeni przez długo rządzące PO do płacenia ludziom ile chcą. Może to być umowa o dzieło na np. 500 zł. miesięcznie i luz. W Niemczech nie ma takiej paranoi że ktoś pracuje i nie stać go na jedzenie. Tam jak ktoś chce  pracować to zarabia i często więcej niż 8,5 Euro na godzinę, więc na życie go stać bo ceny w sklepach są podobne do naszych krajowych.

Płaca minimalna Niemcy 8,5 Euro.

Ja Niemców rozumie mają spoko kraj który troszczy się o rodaków i jest miło. Mają pieniądze za pracę i gdyby mieli pozwolić pracować za mniej. To jak oni mają konkurować z tanimi polakami którzy będą nawet robić za 4 Euro na godzinę ? A takich polaków są miliony bo w Polsce robią za 2 Euro na godzinę … I z chęcią by się zamienili.

Fajny kraj gdzie jest dużo pracy i to za którą można spokojnie żyć i się nie przejmować pieniędzmi. Nie sztuka konkurować z kimś jak się zrobi coś 4 razy taniej. I tak to w dużej mierze wykorzystujemy bo sam pracuje sezonowo w. Niemczech i to za takie pieniądze za które Niemiec nie będzie pracował. (Nie narzekam, ciesze się bo w POlsce robiłem za dużo mniej).

Podsumowując, niech Polska też wprowadzi płacę minimalną która będzie obowiązywać wszystkich. I która będzie pozwalała na godne życie bo w tej chwili można pracować na pieniądze które nie pozwolą na przeżycie i to jest system do du..

Umowy bez minimalnej płacy psują rynek bo każdy musi ciąć jak najniżej by wygrać przetarg. A później bankrutuje jak WSZYSTKIE polskie firmy robiące np. przy autostradach na Euro … Niemcy nie pozwalają by rodacy robili za tyle co im nie wystarczy na przeżycie, u nas wprowadzono umowy o dzieło by bezrobocie spadło i co się dzieje z rynkiem pracy ? Nie będę pokazywał statystyk niech każdy się rozejrzy w koło znajomych i po mieście a zobaczy czy pracy jest więcej, może i jest ale tak jak wcześniej na czarno.

My się nie przejmujemy bo do nas nie przyjedzie 5 milionów emigrantów jak np. do Anglii czy Niemiec ale postawmy się w ich sytuacji ?? Zbudowali sobie fajny kraj i dbają o niego, mają wprowadzić głodowe stawki by ludzie się chwytali brzytwy ? Lepiej niech każdy zarobi i nie nie martwi się o pieniądze czy jedzenie, tak ? Dla czego do nas nie przyjadą imigranci to wiadomo, ciężko o pracę która pozwoli się utrzymać taki mamy system … Bo oczywiście na czarno to w jeden dzień znajdę robotę ale Ja już nie chcę tak pracować.

Rozumiem Niemców i popieram działania na rzecz pracowników którym się należy godziwe wynagrodzenie. Jest dużo firm co zarabiają miliony na czysto, a ludziom płacą jak najmniej i to jest taka poprzeczka która się pracownikowi według mnie należy. To nie jest dużo za pracę po Niemczech czy w. Niemczech to jest minimum, właściciele firm transportowych w Polsce nie przejmujcie się macie jeszcze pole do popisu. Bo wydaje mi się że niemieccy kierowcy zarabiają więcej niż te. 8,5 Euro na godzinę i to za miej pracy w lepszych warunkach 😉

5 komentarzy do “Płaca minimalna Niemcy 8,5 Euro”

  1. Rzeczywiście kiedy tak stawiasz sprawę to można Niemców zrozumieć. I moim zdaniem skoro chcą wprowadzić taką płacę minimalną to ich sprawa. Problem pewnie znów będzie miała UE ze względu na zabijanie konkurencyjności… niestety. Pozdrawiam!

    • Konkurencyjność jest i będzie, nie jest tak że wszyscy zarabiają 8,5 Euro na godzinę w identycznych warunkach i z taką samą jakością pracy, Niemcy nie pozwalają by pracodawcy wykorzystywali nadmiernie ludzi. Ustalają takie coś by nie było patologi jak w Polsce że można pracować za bardzo mało, jak nie ma minimum jak u nas to zawsze znajdzie się ktoś kto będzie pracował za mniej, zwłaszcza jak jest bardzo wysokie bezrobocie które rośnie, firmy płacą mniej i mniej i mniej aż same się wyniszczają, bo muszą jak nie opuszczą z ceny to inny to zrobi, a Niemcy mają taki bezpiecznik 8,5 Euro na godzinę wystarczy na spoko życie więc to zapewniają swoim obywatelom. Oni myślą o przyszłości przecież za jakiś czas może tam przyjechać następne 5 milionów emigrantów w poszukiwaniu lepszego życia, i będą się godzić na pracę za 4 Euro na godzinę co z czasem obniżyłoby standard ich życia, oraz utrudniło znalezienie pracy przez Niemców podobnie jest teraz w Anglii która ma już dość imigrantów. Niemcy nie chcą obniżać standardów tak jak politycy w Polsce to robią zwykłym ludziom. Dla mnie jest normalne że bez sensu jest pozwalać na pracę za np. 500 złoty miesięcznie, na jakiś umowach cywilno prawnych bez emerytury, lekarza itd. taki system jak u nas musi prowadzić do katastrofy w przyszłości i nie mam na myśli tylko tania praca ale cała biurokracja i zarządzanie, przykro że politycy Polscy tak żądzą ale co zrobić … piszę by nie myśleli że wszyscy się na to nabierają, poczekamy zobaczymy do czego doprowadzą za np. 20 lat … fajnie gdyby polscy politycy myśleli o poprawie jakości życia w przyszłości, niestety myślą o szybkich korzyściach dla siebie kosztem kijowej przyszłości polaków, ehh rozpisałem się, wystarczy, pozdrawiam (mam nadzieję że u Pana nie pracują ludzie za głodowe stawki ? bo jak tak to kasuje link 🙂 powodzenia )

      • ps. trzeba dodać że ta Niemiecka ustawa nie dotyczy wszystkich branż, np. w rolnictwie nic się nie zmienia, czyli tam gdzie pracuje dużo imigrantów np. na zbiorach, lub są jakieś okresy przejściowe nie pamiętam dokładnie, tak mi się obiło o uczy kiedyś i teraz sobie o tym przypomniałem, co fajnie uzupełnia temat ^ ^ to też nie znaczy że np. na zbiorach czy w rolnictwie nie można zarobić np. 10 Euro na godzinę, to już zależ kto zatrudnia i kogo.

  2. Nawet bardzo ciekawe tematy są to przeczytania 😉 Fajne 🙂 Może i ja mieszam wymyślone rzeczy z prawdą ale i tak świetne 🙂

    • Dzięki staram się 🙂 aha to Ty 🙂 spoko nawet gdyby były 100 % zmyślone to nie znaczy że złe, tak tylko z ciekawości pytałem 🙂 spoko opowiadania ^ ^,

Możliwość komentowania została wyłączona.