PiS chce przejąć Żabkę

PiS chce przejąć Żabkę, która wydaje się najlepszym sklepem w Polsce. Sam często kupuje w Żabce ponieważ np. są fajne promocje na piwo, spoko oferta szybkiego jedzenia. Wracając do tematu uważam że Państwo nie powinno mieć swoich sklepów.

W państwowych sklepach spółkach itp. zarządcy nie przejmują się zarobkiem. Jak braknie kasy to państwo dożuci jak np. do LOT. Rządzącym Polską marzy się powrót do komuny, państwowe sklepy i towary na kartki.

Po co Polsce sklepy Żabka ? może by zrobić zarząd i wysyłać tam znajomych by zarabiali np. 50 tyś. miesięcznie jak np. w Orlenie … Wydaje mi się że takie sklepy nie powinny być państwowe, państwo polskie nie umie dobrze zarządzać.

W 2017 roku sieć sklepów Żabka została sprzedana za około 1 miliard euro, teraz sieć jest warta około 5 miliardów Euro. Nie wiedziałem że polska ma tyle kasy na rozdawanie za darmo obywatelom, na Elektrownie Atomową by np. Korea nam ją zrobiła, czy kupno sieci sklepów Żabka.

Myślę że lepiej było by pierwsze spłacić długi polski, a później może coś kupować … bo inaczej to inflacja od drukowania pieniędzy zabije Polskę i Polaków.

PiS chce przejąć Żabkę


PiS chce nacjonalizować Żabki? Tak zareagował właściciel:

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że rządzący rozważają nacjonalizację sieci sklepów franczyzowych Żabka. — Bez komentarza — słyszymy w CVC Capital Partners, czyli funduszu, do którego należy sieć.

PiS chce nacjonalizować Żabki? Tak zareagował właściciel (businessinsider.com.pl)