Patenty Elon Musk

Patenty Elon Musk znowu niektórych szokuje, tym razem nie chodzi o palenie Marihuany ale myśli z którymi się zgodzę. Jeżeli ktoś coś wymyśli i opatentuje ten produkt, czerpie zyski z użyczenia do produkcji.

Ale też sprawia że nie ma dość szybkiego rozwoju. Tesla i SpaceX każdemu użyczy patentu o ile będzie wykorzystany w dobrej wierze.


Nie obchodzą mnie patenty. Patenty są dla słabych.

Musk stwierdził też, że pozyskiwanie nowych patentów nie jest priorytetem dla jego firm. Kiedy poproszono go o rozwinięcie. Służą do blokowania innym firmom dostępu do innowacyjnych technologii, a nie pomagają w tworzeniu nowych rzeczy.

W rzeczywistości nie pomagają w rozwoju rzeczy. Po prostu powstrzymują innych przed podążaniem za tobą.

Elon Musk powiedział, że nie interesują go patenty (benchmark.pl)

Bardzo fajna idea Geniusza który żyje w Naszych czasach, patenty są dla słabych i to potwierdzam.

„W 2014 roku Elon Musk wydał notatkę dla pracowników Tesli, w której wypowiedział się również przeciwko patentom, ponieważ według niego sukces firmy opierał się na jej zdolności do przyciągania najlepszych talentów. A nie na zarządzaniu portfelem patentów. Ponadto na stronie Tesli w dziale poświęconym prawom do technologii można znaleźć obietnicę, że firma nie będzie wszczynać pozwów patentowych przeciwko nikomu, kto w dobrej wierze chce korzystać z jej technologii.”