Niemcy

Niemcy to super kraj, gdzie ludziom żyje się łatwo i przyjemnie. Wcześniejsze cztery wiosny i początki lata omijały mi Polskę. Jak zwykle zawsze mam dużo niespodzianek w swoim życiu. I niesamowitych zwrotów akcji. Na szczęście zazwyczaj szczęśliwie dla mnie.

Niemcy.

Mój blog też zostawiałem przez 4 lata, na około 6 miesięcy w roku kiedy byłem w regionie gdzie piwo jest religią. Nawet przez to się trochę przekonałem do tego trunku. 35 lat nie piłem i dzieciństwo straciłem :). Tym razem nie wybieram się nigdzie i będę spamował wpisami cały rok.

Żartuje nie wiem jak to będzie z wpisami ale zmiany na pewno ciągłe bez przerw. Obecnie przebiegają intensywne prace nad przejęciem kontroli nad Twoim komputerem :). Taki żarcik.

Ostatnio mówi się w Polsce że Niemiec wyrządził nam krzywdę, i to wróg który musi za to zapłacić. Ja dość długo pracowałem na Bawarii i Niemców paru poznałem, i raczej spoko ludzie. Są uczciwi, nikt innego nie oszuka(rzadko), pokojowi, uśmiechnięci przyjaźnie nastawieni do wszystkich obcych, no chyba że już znają i wiedzą że trzeba omijać.

Niemcy są wymagający i sami też pracowici, nie wydaje mi się by byli tacy na jakich są kreowani w mediach publicznych. Dobrze myślą i miło będę wspominać, praca ciężka ale i ciężka kasa jak na Polskie warunki.

Fajnie było by gdyby zapomnieć o tych wojnach nieszczęsnych, i zacząć myśleć o przyszłości. Zróbmy ciach i zacznijmy od nowa (jak to narrator nawijał). Nikt wystarczająco nie zapłaci za krzywdy wojenne, to są bezcenne rzeczy. Ale to nie znaczy też że inni mają robić na nas i kasą sypać do końca świata. Doceńmy co Unia Europejska zrobiła dla nas.

Niemcy są spoko, poznałem, widziałem, przeżyłem ;).

Jennifer Rostock feat. Sido – Du willst mir an die Wäsche (Live in Berlin).