Nauczyciele do zwolnienia

Nauczyciele do zwolnienia, czyli ponad 100 tyś ludzi może stracić pracę. Wielkie oburzenie wywołał minister edukacji Przemysław. Czarnek, nauczyciele i ich znajomi ruszyli z ofensywą na partię. PiS, mówią że już na nich nie zagłosują i nie będzie żadnych zwolnień.

Musze pochwalić PiS za decyzje niepopularną ale bardzo mądrą, można zrobić mniejsze klasy po. 5 osób i dużo płacić na szkolnictwo, ale w taki sposób nigdy nie będziemy jako Polacy mądrzy i bogaci.

Dla mnie to jest logiczne że skoro jest połowę mniej dzieci niż w latach np. 1990, i więcej nauczycieli niż kiedyś, trzeba to jakoś zredukować. Jeżeli się tego nie zrobi to biedni ludzie którzy mają niewiele kasy, muszą utrzymywać niepotrzebna armie nauczycieli.

Nauczyciele do zwolnienia.

Podobnie jest z Poczta Polska która powinna zredukować listy i przenieść się do Internetu, ale też się utrzymują i bezsensownie jako. Polska tracimy pieniądze. Nauczyciele mówią że można zmniejszyć klasy ? a może też zwiększyć ekipy budowlane kiedy nie ma za wiele roboty i niech np. dwóch ludzi stoi przy betoniarce, zamiast jednej ? a nauczyciele niech za to płacą.

Dziwi mnie takie podejście do pracy, ja w życiu wiele razy się przekwalifikowywałem. Rozumiem że jeżeli nie ma pracy w jakimś zawodzie lub on umiera a np. Nauka przenosi się do Internetu. Trzeba poszukać sobie innego zajęcia a nie strajkować i podnosić niepotrzebnie koszty życia też biednych ludzi.

Nauczyciele do zwolnienia:

Przez takie strajki mamy. 45 letnich emerytów w np. górnictwie, którzy mają duże emerytury bo sobie kilofami i palącymi oponami to wywalczyli strajkując w Warszawie. A my wszyscy. Polacy za to płacimy, nie mam na myśli tego że górnicy nie pracowali ciężko ale np. ludzie kładący kostkę brukową też pracują ciężko, a są traktowani dziesięć razy gorzej.

Strajki są do kitu, jeżeli komuś nie pasuje praca to powinien nie narzekać, nie strajkować tylko poszukać sobie innej. Za 15 lat będzie 50% ludzi na emeryturach a 20% w tym nauczyciele na państwowych posadach, jakieś 20 procent ludzi będzie musiało pracować na resztę. Nie ma szans by budżet się spinał, trzeba się przekwalifikować i zmniejszać rozmiar budżetówki.

Nauczyciele do zwolnienia


„Cios w nauczycieli. Czarnek wywołał burzę, w sieci wrze
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział wielką redukcję liczby nauczycielskich etatów w polskich szkołach. W perspektywie dwóch, trzech lat pracę stracić może około 100 tys. nauczycieli. Słowa szefa MEiN wywołały burzę w sieci. „Mam lepszą propozycję: może lepiej zwolnić… Czarnka i cały rząd PiS” – napisał na Twitterze poseł KO Marcin Kierwiński.”

Cios w nauczycieli. Czarnek wywołał burzę, w sieci wrze – WP Wiadomości

1 komentarz do “Nauczyciele do zwolnienia”

  1. Można np. przekształcić szkoły na domy opieki dla starszych osób, jest wiele możliwości ale płacić bezsensownie niepotrzebnym nauczycielom, to dramat umysłowy.

Możliwość komentowania została wyłączona.