Kryptowaluta Chin

Kryptowaluta Chin staje się faktem, ciekawe że Rząd Polski nie wymyśli cyfrowego pieniądza. Mogli by szybko dopisywać na kontach i luz. Może kiedyś na to wpadną, tymczasem w Chinach już zaczyna to funkcjonować.

Bitcoin 2 – real blog eu (real-blog.eu)

Kryptowaluta Chin jest bardziej niebezpieczna niż bomby atomowe, uważają tak niektórzy eksperci. Handel zagraniczny będzie zachwiany i to może być koniec dominacji amerykańskiego dolara, no chyba że w tedy USA ogłosi i udowodni że np. Bitcoin jest i zawsze był ich ^ ^.

Wirtualny pieniądz co ciekawa wizja, po co nam te papierki ?

Nowa kryptowaluta, która może całkowicie zmienić Chiny | Investing.com

„Amerykańskie sankcje izolują gospodarki Korei Płn. i Iranu. Gdy w lutym birmańska armia dokonała zamachu stanu, Waszyngton zablokował dowódcom junty możliwość przelewania pieniędzy pomiędzy bankami. Szefowa propekińskiej administracji Hongkongu Carrie Lam skarżyła się w telewizji, że trzyma w domu „sterty gotówki”, bo z powodu sankcji USA nie ma konta w banku.
Przelewy e-CNY nie wymagałyby natomiast konta. Odbywałyby się też poza siecią SWIFT, z której korzystają komercyjne banki, i w którą Waszyngton ma wgląd. Według „WSJ” z tego powodu niektórzy członkowie administracji amerykańskiego prezydenta Joe Bidena uznają cyfrowego juana za większe zagrożenie niż północnokoreańskie bomby jądrowe.”

hmmm bardzo ciekawa sprawa.