Jan Paweł 2

Jan Paweł 2 to niesamowita Postać, dla wielu Ideał i Święty ponad wszystko. Nie będę ukrywał mi też imponował słowem i np. znajomością języków. Nie pamiętam ile ale to chyba kilka dziesiąta znał w normalnej rozmowie, kiedyś to rzadko spotykane, a teraz potrafi coś podobnego aplikacja na telefonie.

Wracając do tematu bardzo popularnego. Polaka, słynnego papieża który chyba pomógł z komuna, choć czasami mam wrażenie że ona cały czas jest. Ostatnio wypłynęły jakieś niby dowody że pedofilia w kościele katolickim była tuszowana, że niby Jan Paweł 2 o tym wiedział ?

Byłem kiedyś ministrantem w super kościele przez wiele lat, miło wspominam ten okres. Zwłaszcza kolędę na której mogłem coś całkiem dorobić, parę złoty. Miło wspominam super księży nawet z ostrym Proboszczem, miałem szczęście trafić na super ludzi którzy przynajmniej trochę mnie ukształtowali.

Ale co z dziećmi którzy nie mieli tyle szczęścia w tej kwestii. Myślę że księża pedofile powinni być przynajmniej leczeni, długo i skutecznie. Nie będę mówić źle o Janie. Pawle 2, myślę że nie ma ideałów, sam parę razy się ostro pomyliłem w życiu…

Mam wrażenie że niektórzy chcą mówić w ten sposób, skoro wiedział jest tak samo winny jak by robił. Powiedzmy że wielu ludzi wiedziało i każdy jest winny ? Może Papież nie ma takiej wielkiej władzy jak nam się wydaje, może musi działać w intencji całego kościoła ?

Myślę że nie ma ludzi idealnych i większość coś głupiego kiedyś odwaliła, myślę że księża powinni mieć normalnie żony i dzieci. A na mszy częstować kubkiem wina za dobrowolna ofiarę. Musi być reforma kościoła i musi też umieć przyznać się do błędu, ciężko w czasach informacji, wierzyć w przysłowia z przed 2000 lat.

Myślę że wiara może pomagać, ale gdy przypominam sobie co powiedział papież na początku wojny Rosji z Ukrainą …

Kiedyś byłem wierzącym dzieckiem, miały na to trochę wpływ moje babcie. Później gdy dorastałem, nie wierzyłem w nic … teraz myślę że coś jest, ale nie mam pojęcia co i kiedy.


Jan Paweł 2

W poniedziałek TVN24 wyemitował reportaż „Franciszkańska 3” z cyklu. „Bielmo”, którego autorzy dowodzą, że Karol Wojtyła ukrywał nadużycia seksualne innych księży na długo, zanim został papieżem
Anna Karoń-Ostrowska, doktor filozofii i wieloletnia przyjaciółka Jana. Pawła II, opowiedziała o rozmowie, w której pytała papieża o abp. Juliusza Paetza
Jan Paweł II miał zareagować milczeniem


Papież Franciszek został zapytany o tuszowanie pedofilii przez Karola Wojtyłę po reportażu TVN24. Jego odpowiedź jest dość nietypowa. Padły też zaskakujące słowa o celibacie księży.

W wywiadzie dla argentyńskiego dziennika „La Nacion” papież został zapytany o docierające z polski informacje o tym, Karol Wojtyła wiedział o nadużyciach seksualnych księży i ukrywał je.

  • Musisz umiejscowić rzeczy w czasie, w którym do nich dochodziło. Anachronizm zawsze czyni zło. W tamtych czasach ukrywane było wszystko. Do czasu skandalu bostońskiego, wszystko było ukrywane – powiedział papież, nie odpowiadając wprost na pytanie o Karola Wojtyłę.

Po szokującym materiale TVN24. Franciszek pytany o Jana Pawła II (msn.com)

Jan Paweł 2

2 komentarze do “Jan Paweł 2”

  1. po zastanowieniu się, myślę że ważne jest ile procent było się dobrym i ile złym Ziemianinem, bo że w prawie każdym człowieku nawet cząstka zła się znajdzie… to logiczne i normalne

    • Mimo wszystko myślę że Jan Paweł 2 chciał dobrze dla Ziemian, ale nie zawsze każdemu się uda idealnie pokierować życiem, myślę ze intencje miał dobre, na pewno był Elon Musk swoich czasów, myślę że gdyby mógł to by zrobił dobrze dla Ziemian. Niestety Chiny i Rosja nie są pokojowo nastawione … Boje się o jutro, że zabije mnie Ziemianin, a nie kataklizm światowy np. przybiegunowanie Ziemi ^ ^,

Możliwość komentowania została wyłączona.