Górnicy znów atakują

Około 2 tyś. związkowców Solidarności protestowało w Luksemburgu, Górnicy śpiewali „Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz”… Mają pretensje że może skończyć się ich super praca, z super szybkimi i dużymi emeryturami w porównaniu z innymi Polakami. Nie wiem czemu mają pretensje do Niemiec skoro to Czechy, nie przedłużyły zgody na wydobycie węgla. Bo podobno to zagraża ich wodom gruntowym.

Ciekawe co by górnicy powiedzieli jak by inne grupy zawodowe, też chciały w wieku 45 lat iść na emeryturę i dostawać 5 tyś. złoty. Iść sobie gdzieś dorobić jeszcze dodatkowe 3 tyś. i tak można żyć jak trochę ludzi w koło nas …

Rozumiem że praca górnika jest ciężka i musi z 4 godzinny dziennie pracować, ale czy ktoś kto np. układa kostkę brukową przez 12 godzin dziennie na słońcu, na śmieciowej umowie bez emerytury ma lepiej ?

Nie podoba mi się to że zamiast wziąć górników i robić odnawialne źródła energii, pozwala się na szantaż i przywileje za które płacimy wszyscy. Co to za Solidarność ? jedni mają duże pensje i duże emerytury, a inni pracują za grosze bez emerytur …

Górnicy
Solidarność, jedni ludzie super emerytury inni głodowe

Onet pisze:

„W kolejnym wystąpieniu europoseł PiS Bogdan Rzońca wezwał do odśpiewania „Roty”. Przy trzeciej zwrotce zaczynającej się od słów „Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz” rozbrzmiały bębny i syreny.

Dajemy wam czas do namysłu. Jeżeli nie, to podpalimy Europę. Ale podpalimy ją w naszych sercach, aby dać odpór tym idiotom, którzy jednoosobowymi decyzjami chcą pozbawić pracy tysięcy osób. Na to nie pozwolimy – mówił szef Solidarności Piotr Duda po rozpoczęciu demonstracji.”