FSI motor silniki w Niemczech paliwo E10 ?

FSI motor silniki

FSI motor silniki. Zbliżam się do powrotu do rzeczywistości która przez ostatnie miesiące była trochę zniekształcona. Nie mówię że źle ale bardzo inaczej przeżywałem życie przez ostatnie miesiące niż teraz to będzie miało miejsce.

Za cytat i zdjęcie dziękuje http://www.auto-swiat.pl 😉

„Niemiecki automobilklub ADAC ostrzega, że już jednorazowe zatankowanie benzyny E10 może spowodować nieodwracalne szkody, jeżeli auto nie zostało przystosowane do tego paliwa. O tankowaniu E10 zapomnieć powinni na pewno właściciele pojazdów z zasilaniem gaźnikowym oraz z układami mechanicznego wtrysku.”

„Der deutsche Automobilclub ADAC warnt davor, dass sogar einzelne Betankungs E10 Benzin zu irreparablen Schäden führen kann, wenn das Auto für diesen Kraftstoff ausgelegt ist. Die Betankung E10 sicher die Besitzer von Fahrzeugen mit carbureted Leistung und mechanischen Einspritzsysteme vergessen soll.“

Z moim silnikiem nic się nie stało E10 ale zaraz po zidentyfikowaniu błędu. Postanowiłem dolać superplus paliwo z większą ilością oktanów niż normalna, więc to się trochę wymieszało. Może nie uszkodził by się silnik ale trzeba na pewno wierzyć ekspertom którzy znają się na rzeczy. Nie wszystko ekologiczne jest dobre, choć problem dotyczy tylko starszych silników około 2005 roku produkcji. Te nowe nie widnieją na tabelce więc chyba problem nie dotyczy.

FSI motor silniki

<^ ^,>

.

Autor: Deawuide

Nieśmiały amator blogowania, tworzenia stron, grania w gry, uzależniony od adrenaliny autsajder, oraz Wielki fan rapu ^ ^, Lubię słuchać/czytać Biografie. - Deawuide