Beata Maciejewska

„Posłanka Beata Maciejewska: Polska może w 100 proc. oprzeć swoją energetykę na odnawialnych źródłach energii”. Bardzo mi się podoba podejście Pani Beaty do sprawy przyszłości Polski i to że ona powinna być nowoczesna. Też mam już dość węgla, byłem na dole i trochę widziałem, poniżające i drogie dla podatnika warunki pracy. Trzeba już zacząć myśleć o prądzie z Atomu i autach elektrycznych tak jak Volkswagen i Tesla.

Beata Maciejewska.

„Jesteśmy zwolennikami demokratyzowania systemu energetycznego, uwalniania go od wpływów koncernów. Chodzi o to, żeby w przyszłości ludzie mogli sami w jak największej skali sami produkować energię i sprzedawać ją między sobą.” Przepiękna inicjatywa dla której można by umrzeć ^ ^, nie wiem czy politycy dorośli do tego by przestać traktować nas, jak mróweczki pracujące na Króla, tylko współpracować jak z partnerem czy nawet pracodawcą.

Misja 2044 – real blog eu (real-blog.eu)

„Po drugie – zakłada, że energia elektryczna do 2030 r. będzie wytwarzana w 56 proc. z węgla. Z punktu widzenia ekonomii i gospodarki jest to irracjonalne, bo oznacza korzystanie z surowca droższego niż inne. A to niemal dosłowne spalanie naszych pieniędzy w piecach węglowych. Już nie wspominając o tym, że po 2025 r. na żadne tego typu inwestycje nie będzie można wydawać środków publicznych.”

Pani Beata Maciejewska super podejście, wspieram i trzymam kciuki dla naszego wspólnego dobra.

Cytaty z Gazety Wyborcza