Abonament RTF2 obowiązkowo dla każdego …

Abonament RTF2. Sposób na rządzenie. PiS jest taki sam jak np. jeżeli nie możemy ściągnąć kasy z dłużników alimentacyjnych, to weźmy to podzielmy na wszystkich obywateli i doliczmy do podatków z chleba.

Rozumiem że liczba przykładowych dłużników jest mniejsza i to może było by bardziej widoczne i niesprawiedliwe dla rządzących polityków, ale zasada działania jest taka sama. Wiem że prawie każdy ogląda telewizję lub słucha radia. Ja już prawie dwie dekady bez telewizji i mi się to podoba. Radio kiedyś słuchałem często ale teraz nie używam tych produktów wątpliwej firmy ;).

Dla czego mam płacić z PITEM sritem lub czymś innym obowiązkową opłatę za coś czego nie używam ? Na prawdę nie oglądam telewizji i nie słucham radia. Głównie YouTube lub radio BBC czy jakieś RAPsy z neta. Kiedyś próbowałem włączyć z terenu Niemiec przez internet PR1 (polskie radio 1) ale dla obcokrajowców jest to płatna usługa.

Więc wybrałem BBC NEWS i mi się podoba. Wiadomości z całego świata a nie tylko z jakiejś jego cząstki (i bez tej religii … Która oszukuje dla kasy i rodzi podziały między ludźmi, które doprowadzają do wojen na ziemi.

Nawet jeżeli ponad połowę czasu w roku spędzam w np. Niemczech czy Holandii. Póki co jeszcze wracam na parę miesięcy. Ii miał bym z pitem płacić za telewizję za cały rok i za coś czego nie lubię. Hmm „ziemia chyba jednak jest płaska”.

Wracam do tematu. Czy nie można zrobić jakiegoś dekodera jak CYFRA + czy inne satelitarne czy kablowe telewizje ? Kupuje się choć by przez SMS, kod wklepuje do dekodera i ogląda np. na miesiąc. Czemu zmieniamy nasz kraj na taki prymitywny i w tej sprawie niesprawiedliwy.

Nawet jakby ilość osób która nie korzysta wynosiła. 0.44 % to uważam że to do kitu i czuje się słusznie nieuczciwie potraktowany ! I nawet gdybym używał też widział bym różnicę że są i co najważniejsze będzie więcej takich osób co nie korzysta. Powoli wszystko przenosi się w internet i co jest dobre to nie musi być dotowane, samo się obroni.

Każdy ma inny gust i ja nie mam ochoty płacić na produkcje seriali których nie oglądam, czy wy politycy tego nie rozumiecie ? Abonament RTF który ma być obowiązkowo płaty przez wszystkich to głupi pomysł w mojej skali.

Kultura nie powinna być dotowana z budżetu, ona nie jest jakaś ułomna, dobra sama się obroni, każdy ma inny gust  i niech sobie wspiera to co lubi, a nie co jacyś tam z TVP czy wiejskiej mi mówią – co jest fajne i muszę im za to zapłacić a oni zrobią hmmm

Takie są pomysły rządzących na usprawnienie zbierania abonamentu RTV z ludzi. Kreatywność pomysłów polityków nie ma granic, a może właśnie ma i poza obszar płaskiej ziemi nie wychodzi ich wyobraźnia 🙂

Abonament RTF2.

1 komentarz do “Abonament RTF2 obowiązkowo dla każdego …”

Możliwość komentowania została wyłączona.