800 plus

800 plus to raczej flagowy produkt Prawa i Sprawiedliwości, ideą jest to by dzieci było więcej i pomoc dla biednych dzieci. Ale może nie muszą dostawać tego bardzo bogaci ludzie, którzy mają np. 10 milionów na koncie ?

Uważam że pewne zmiany można by zrobić, skoro ten program ma pomagać demografii to na pewno nie pomoże, by milionerzy robili więcej dzieci. Poza tym chyba nie o ilość chodzi a o jakość, potrzeba nam jest dużo nowych ludzi do pracy, a nie do statystyk ludności.

Oglądałem dziś TVN wiadomości i później na TVP1, Panie i Panowie dziennikarze, serce się kroi jak próbujecie nami manipulować …

Darmowy internet – real blog eu (real-blog.eu)


„Maląg alarmuje: Zaczyna się to, czego się spodziewaliśmy”

Zalewski o 800 plus

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg skomentowała. Dla PAP wypowiedź posła z ramienia Polski 2050 Pawła Zalewskiego.

W środę w Studiu PAP Zalewski zapytany, czy po ewentualnej zmianie rządu można spodziewać się kontynuacji świadczeń. Takich jak 800 plus, wskazał, że będzie to przedmiotem rozmów po zawarciu koalicji. Powiedział: „my mówimy o tym, że pomoc państwa powinna być skuteczna dla tych, którzy naprawdę jej potrzebują. Natomiast uważamy, że należy przełożyć pewien akcent polityki państwa z redystrybucji dochodu na inwestycje. Bo na inwestycjach finalnie wszyscy zyskamy i Polska będzie się rozwijać”.

Maląg alarmuje: Zaczyna się to, czego się spodziewaliśmy (msn.com)