Umieranie

Umieranie. „Ważne jest, aby umierać, ponieważ przez większość czasu ludzie nie zmieniają zdania, po prostu umierają”. Stwierdził Elon Musk podczas wydarzenia. „Jeśli będziemy żyć wiecznie, możemy stać się bardzo skostniałym społeczeństwem, w którym nowe pomysły nie będą mogły odnieść sukcesu”. Musk dodał również, że według jego wiedzy nie ma żadnej tajnej technologii do walki ze starzeniem się.

Cytat z forsal.pl

Ja myślę że jest technologia co znacznie wydłuży życie lub całkowicie zabije umieranie, słyszałem że wystarczy wyeliminować gen starzenia. Komórki przy urodzeniu albo wcześniej są z góry zaprogramowane, mają odrodzić się tylko określoną ilość razy, później umierają. Czy jakoś tak.

Samemu też można trochę wydłużyć życie, jak by spojrzeć na nasz organizm jak na np. serce/pompkę co pompuje krew i np. żyły/rurki którymi podróżuje np. niezbędny tlen.

Można zadbać o lepszą konserwację, kondycję pompki czyli serca. Można również zadbać poprzez odżywianie o żyły, by długo były nie zatkane i nie doprowadziły przedwcześnie do wykończenia pompki.

Rozumiem Elon Musk, dużo ludzi powinna umrzeć, ale myślę też że nieliczni powinni żyć dłużej, jeżeli jeszcze oficjalnie nie ma, to na pewno niedługo będzie technologia wydłużająca życie. Wystarczy chip do głowy który np. na nasz telefon wyśle szczegółowe informacje o naszym zdrowiu, lub np. ostrzeże nas gdy będzie awaria płuca które nie jest ukrwione i nie czuje bólu, a np. po tych papierosach płonie.

Żyć dłużej czy krócej o to jest pytanie.

Umieranie.

real blog eu – „Naprawdę jedyne, co ma sens, to dążenie do większego kolektywnego oświecenia.” (real-blog.eu)