UE szpiegowana przez USA

UE szpiegowana przez USA, Der. Spiegel powołuje się na informacje byłego pracownika CIA Edwarda Snowdena, informuje czytelników że. Amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) kontroluje pół miliarda smsów, maili i połączeń telefonicznych, szpiegowani są zwykli. Europejczycy tak samo jak urzędnicy i politycy Unii Europejskiej.

„Według niektórych polskich mediów, na stronie Guardiana do niedawna istniał artykuł, stwierdzający fakt istnienia tajnego porozumienia między rządami. Niemiec, Danii, Holandii, Francji, Hiszpanii i. Włoch, na mocy którego miały one dobrowolnie przekazywać Stanom Zjednoczonym poufne dane o swoich obywatelach.”

UE szpiegowana przez USA

Do podsłuchów elektronicznych miały dochodzić pluskwy w ważnych miejscach, politycy.  UE są oburzeni i porównują informację o podsłuchach z czasami zimnej wojny.

Dziwi mnie trochę to zaskoczenie i pewnie wynika to z tego że zwykły obywatel może być inwigilowany ale polityk to już nie. Tak się składa że nie da się tego zatrzymać i wszyscy jesteśmy szpiegowani. Każdy może być sprawdzony pod względem zostawionych śladów elektronicznych, czy to przykładowy Kowalski czy. Prezydent i nie ma przed tym ochrony nawet po zniszczeniu urządzenia elektronicznego, bo wszystkie dane są zbierane w wielkich maszynach które służą do ich gromadzenia. UE szpiegowana

Trochę śmieszna sytuacja bo wydaje mi się że większość polityków jest świadomych tego jak działają wywiady, powinni wiedzieć że oni są jeszcze lepszym kąskiem dla szpiegów niż zwykły obywatel, posiadają ważniejsze informacje, ustalają prawo i wiedzą o rzeczach o których my nie mamy pojęcia.

Zdziwienie polityków europejskich nie długo przejdzie w raz z ustabilizowaniem się  sytuacji Edwarda Snowdena który poprosił o azyl między innymi. Rosję, prezydent tego kraju Władimir Putin powiedział pod jednym warunkiem „że nie będzie już szkodził. USA” wyjechać nie może bo nie ma paszportu czyli wszystko już chyba przesądzone.

UE szpiegowana