Trumna czy Urna na pogrzeb

Trumna czy Urna na pogrzeb, jeżeli zmarły nie poinformował wcześniej, to dość trudny wybór. Ale ja wam wytłumaczę co lepsze, co lepsze dla nas i co lepsze dla następnych pokoleń. Bo choć jeszcze nie mam potomka, i mogę nigdy nie mieć, to dla nich wszystko robię by następne pokolenia miały lepiej.

Pierwsze pytanie ile to tańsze ? może się okazać tak że do grobu już nie wejdzie następna trumna, a urn wiele się zmieści. Nie trzeba kupować miejsca i robić nowego pomnika, to oszczędności przynajmniej 20 tyś złoty.

Jeżeli ktoś dba o ekologie, czyste powietrze i czystą ziemię, to też ma czyste sumienie. Prochy są nie szkodliwe dla środowiska i nie zanieczyszczają np. wód gruntowych. Jak dla mnie to same korzyści, świata który stara się zmienić na lepszy.

Cmentarze po trumnach rozrastają się jak demografia Chin, a nie ma potrzeby zajmować tyle miejsca za które przecież trzeba co parę dekad płacić. Kiedyś tylko bogatych było stać na wielkie grobowce, które pomieszczą wielu członków rodziny.

Teraz każdy ma możliwość nawet w małym grobie, zmieścić małe drzewo genealogiczne krewnych. Myślę że to jedyny słuszny wybór, ale każdy może mieć inną opinię która chętnie poznam ?

Trumna czy Urna na pogrzeb