Oszczędzaj energie 2

Oszczędzaj energie 2 Elektryczną mówią nam Politycy. Dla tych co nie zmniejszą zużycia prądu, przewidziane są kary i inne taryfy. Rozumiem że wojna nas zaskoczyła, ale przecież od dawna mówimy że jedynym słusznym wyjściem jest odnawialne źródło. A nie takie co się wyczerpuje z czasem.

Np. pompa ciepła i solary są lepsze niż palenie węglem … Czyste powietrze daje nam zdrowie i do tego darmowa energia cieplna. Państwo powinno zakładać wszędzie za darmo obywatelom takie coś. A nie refundować droższą wymianę pieca węglowego na gazowy czy jakiś inny niegospodarny pomysł.


Rozumiem ideę „Oszczędzaj energie 2” że niby można zamienić żarówki na Ledy i już, ale co jeżeli ja to już dawno temu zrobiłem ? I zamierzam właśnie kupić lepszy komputer co może pobierać więcej prądu. Albo kupię pojazd elektryczny.

Drogi prąd oznacza że będziemy słabo konkurencyjni, lepiej jakby Polski Rząd zrobił tak by prąd był bardzo tani albo najlepiej za darmo. A nawet jak Politycy mają inne zdanie że np. lepszy węgiel, to sami zrobimy darmowy prąd a Rząd niech się szykuje. Na zero złoty z marży ze sprzedaży Energii Elektrycznej.

Kiedy był tani węgiel i można było kupować 50 razy taniej, to my dopłacaliśmy z budżetu do naszych kopalni miliardy pośrednio trujących nam powietrze. Rujnując nasze zdrowie i marnując pieniądze. Teraz jest okazja iść w stronę np. Słońca i mieć za pół darmo prąd, a My dajemy dopłaty do węgla.

Mimo że nie jest idealnie, wierzę że będzie lepiej.


„10-proc. bonifikata na rachunku dla osób, które zmniejszą zużycie prądu o 1O proc., to jedna z propozycji szykowanych przez rząd. Cena prądu będzie zamrożona dla gospodarstw domowych, które zużyją nie więcej niż 2 tys. kWh rocznie —. Przewiduje jedno z planowanych rozwiązań. Ci, których zużycie będzie wyższe, będą płacili rachunki według nowych taryf, jakie zatwierdzi Urząd Regulacji Energetyki, ale. Co ważne — tylko od nadwyżki powyżej 2 tys. kWh – podaje gazeta.