Lucid Air Sapphire, najlepsze ?

Lucid Air Sapphire, najlepsze ? Lucid chce być najlepszym autem elektrycznym i rzuca wyzwanie niedoścignionej pod kontem technologii Tesla. Dziwne argumenty przedstawia elektrowoz.pl , że niby to już przesądzone i Tesla została pokonana?

Lucid Air Sapphire ma się rozpędzać do 97 km/h (0-60 mph) w „mniej niż 2 sekundy” a 160 km/h osiągać w 4 sekundy. Jeśli producent dotrzyma obietnicy, Lucid Motors po raz kolejny pokona Teslę w jej własnej grze, w której wydawała się niedościgniona. Ale wszystko ma swoją cenę: Air Sapphire będzie kosztował od 249 tysięcy dolarów netto, równowartości 1,17 miliona złotych.

Lucid Air Sapphire to auto drogie i do tego nie ma np. darmowych Supercharger w pakiecie.

„Auto ma dać początek nowej linii Sapphire, zapewne stanie się odpowiednikiem AMG w Mercedesie czy wariantów RS w Audi. Dostawy modelu wystartują w pierwszej połowie 2023 roku, samochód będzie dostępny w ograniczonej liczbie egzemplarzy. Cena zaczyna się od wspomnianych 249 tysięcy dolarów.”

Skoro to auto chce być AMG to powinno mierzyć się z Tesla Roadster 2.0 przynajmniej. – 1.1 do setki z tuning nie od AMG ale SpaceX, z silnikami odrzutowymi na zimne powietrze ^ ^,

Do tego trzeba dołożyć, np. fajny program dla psa zostawionego w aucie. Albo np. Autopilot który za nas prowadzi autem, dzięki odpowiednim programom. Myślę że gdy się połączy to wszystko to wyjdzie że Twarz Tesla, Elon Musk jest jenym z najmądrzejszych ludzi na świecie.

Nie łatwo jest wygrać z Geniuszem, ale Lucid Air Sapphire próbuj może kiedyś. Mimo że teraz jest majmąrzejszy to kiedyś ktoś na pewno go zastąpi, jak to już nie żako się zdążało.