Literacki nobel dla pisarzy teksów piosenek 2044

Literacki nobel. Ciekawe że już trzy dni po wybraniu Bob Dylan, nie ma informacji co On na to. Szkoda bo może to spowodować zniechęcenie komisji noblowskiej do powtarzania tego w przyszłości, choć też nie musi tak się stać.

Książki są super i to na pewno dobre źródło wiedzy, jeżeli się czyta (lub jak w moim przypadku słucha) odpowiednie książki oczywiście. Mądre słowa, pouczająca opowieść, ciekawie opowiedziana historia itp. w połączeniu z muzyką to dla mnie jedna całość. Uwielbiam wiersze z muzyką od kiedy nawet nie wiedziałem że to co słucham to wiersze. Mam na myśli specjalizującą się w tym gatunku muzykę Rap.

Przykłady raperskiej poezji można mnożyć, pewnie każdy ma inne swoje ulubione wiersze połączone z fajną muzyką. Ciekawe czy Bob Dylan odbierze nagrodę 🙂 tak czy inaczej czekamy na pierwszego Literackiego Nobla dla Polskiego Rapera 🙂 może zrobią osobną kategorie dla pisarzy tekstów do piosenek, zobaczymy, usłyszymy, lub nie 🙂 tymczasem ….

.
Literacki nobel dla rapera z Polski już niedługo w przyszłości. Na pewno Sokół byłby jedną z pierwszych osób braną pod uwagę przy takiej nagrodzie. Ale Góral czy Eldo równie mieli by duże szanse. Szczerze mówiąc polskie piosenki chyba nie mają szans na Nobla Literacki ale może Pikej dostanie ? :). Taki żarcik na koniec wpisu o noblu ale piosenkarza i pisarza tekstów.

Literacki nobel