Księżyc 2

Księżyc 2 to bardzo ciekawe miejsce, to jakiś satelita Ziemi który jest niezbędny, dla prawidłowej orbity Ziemi. Lub przynajmniej mi się tak wydaje, ale nie o tym chciałem napisać. Chciałem napisać o podbojach Księżyca przez Rdzennych Ziemian. Około 50 lat temu kiedy elektronika w statku kosmicznym, który wylądował na Księżycu, była gorsza niż dziś mam na nadgarstku. Udało się lądowanie na Księżyc ?

Skoro 50 lat temu się udało wysłać ludzi na Księżyc, to czemu dziś nie udało się Rosjanom, nawet sądy umieścić, rozbiła się o Księżyc. Stanley Kubrick był gościem niesamowitym, nakręcił Odyseje Kosmiczną i rozbił bank. Każdy kto to zobaczył w tamtych czasach nie mógł uwierzyć że można takie coś nakręcić, Kosmos.


Za mistyfikacją związaną z programem księżycowym stał podobno sam Stanley Kubrick, twórca słynnej „2001: Odysei kosmicznej”. Krótko przed śmiercią miał udzielić wywiadu telewizyjnego, że na polecenie rządu USA i NASA zaaranżował i sfilmował rzekome lądowanie w studio filmowym we Flagstaff w Arizonie. Księżyc 2.

https://dzieje.pl/rozmaitosci/mitologia-wokol-ladowania-na-ksiezycu

Księżyc – jedyny naturalny satelita Ziemi. Jest piątym co do wielkości księżycem w Układzie Słonecznym. Przeciętna odległość od środka Ziemi do środka Księżyca to 384 399 km, co stanowi mniej więcej trzydziestokrotność średnicy ziemskiej. Średnica Księżyca wynosi 3474 km, nieco więcej niż 1/4 średnicy Ziemi.