Ksiądz Daniel Galus 2

Ksiądz Daniel Galus to ciekawy przypadek, słyszałem od kolegi Adama, że na jego msze chodzą setki ludzi. Czy rośnie na naszych oczach nasz Martin Luther King, czy będzie Ksiądz Daniel Galus otwierał swój kościół ?

Ksiądz Daniel Galus
Ksiądz Daniel Galus

Oczywiście trochę żartuje, słyszałem że Ksiądz Daniel Galus namawiał by zdejmować maski w czasie epidemii. A dezynfekcją jest woda święcona …

Jeszcze jakieś sto lat temu, mogło by się wierzyć takiemu księdzu … Ale obecnie myślę że bakterie które można zobaczyć choć by na YouTube, to prawda. Nie ma co polemizować z nauką, gdy ma na to niezbite dowody.

Ksiądz z Czatachowy może miał na myśli to że szybciej odwiedzą dom boży, dla niektórych to największe szczęście.

W pewien sposób myśląc, może być tak że ci ludzie szybciej się uodpornili. Ciekaw jestem statystyk bo może docelowo, przez cały okres pandemii, ci ludzie co chodzili bez masek w kościele mogli być odporniejsi.

Pamiętam że Anglia też na początku nie wprowadzała maseczek, mając na myśli to by uodpornić obywateli.


„Ksiądz Daniel Galus z Czatachowy został suspendowany. Taką decyzję wobec prezbitera podjął metropolita częstochowski arcybiskup Wacław Depo. Suspensa to w Kościele katolickim kara pozbawiająca osobę duchowną prawa pełnienia funkcji. Wśród zadeklarowanych przesłanek podjęcia takiego kroku wobec ks. Galusa jest nieposłuszeństwo duchownego, a także „fałszywe oskarżenia pod adresem przełożonych”. Władze kościelne oświadczyły, że powodem nałożenia kary „nie są poglądy i wypowiedzi na temat pandemii (…) oraz państwowych i kościelnych zasad bezpieczeństwa”.

Czatachowa. Ksiądz Daniel Galus objęty suspensą. Decyzję podjął arcybiskup Wacław Depo – TVN24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *