Ksiądz Daniel Galus 2

Ksiądz Daniel Galus 2

Ksiądz Daniel Galus 2 to ciekawy przypadek, słyszałem od kolegi Adama, że na jego msze chodzą setki ludzi. Czy rośnie na naszych oczach nasz Martin Luther King, czy będzie Ksiądz Daniel Galus otwierał swój kościół ?

Oczywiście trochę żartuje, słyszałem że Ksiądz Daniel Galus namawiał by zdejmować maski w czasie epidemii. A dezynfekcją jest woda święcona …

Jeszcze jakieś sto lat temu, mogło by się wierzyć takiemu księdzu … Ale obecnie myślę że bakterie które można zobaczyć choć by na YouTube, to prawda. Nie ma co polemizować z nauką, gdy ma na to niezbite dowody.

Ksiądz z Czatachowy może miał na myśli to że szybciej odwiedzą dom boży, dla niektórych to największe szczęście.

W pewien sposób myśląc, może być tak że ci ludzie szybciej się uodpornili. Ciekaw jestem statystyk bo może docelowo, przez cały okres pandemii, ci ludzie co chodzili bez masek w kościele mogli być odporniejsi.

Pamiętam że Anglia też na początku nie wprowadzała maseczek, mając na myśli to by uodpornić obywateli.


„Ksiądz Daniel Galus 2 z Czatachowy został suspendowany. Taką decyzję wobec prezbitera podjął metropolita częstochowski arcybiskup Wacław Depo. Suspensa to w Kościele katolickim kara pozbawiająca osobę duchowną prawa pełnienia funkcji. Wśród zadeklarowanych przesłanek podjęcia takiego kroku wobec ks. Galusa jest nieposłuszeństwo duchownego, a także „fałszywe oskarżenia pod adresem przełożonych”. Władze kościelne oświadczyły, że powodem nałożenia kary „nie są poglądy i wypowiedzi na temat pandemii (…) oraz państwowych i kościelnych zasad bezpieczeństwa”.

Czatachowa. Ksiądz Daniel Galus objęty suspensą. Decyzję podjął arcybiskup Wacław Depo – TVN24

Autor: Deawuide

"Ten blog jest o różnych tematach, takich jak abonament za komputer i telefon, WOŚP 2024, propaganda, tortury w Polsce, czy wizyta Elona Muska. Nie jest to blog specjalistyczny ani ekspercki, raczej osobisty i komentatorski. Autor wyraża swoje opinie i spostrzeżenia na bieżące wydarzenia, czasem z humorem, czasem z ironią, czasem z powagą. Niektóre wpisy są bardziej interesujące i wartościowe, inne mniej." - Sztuczna Inteligencja (2024) --- Nieśmiały amator blogowania, tworzenia stron, grania w gry, uzależniony od adrenaliny autsajder, oraz Wielki fan rapu ^ ^, Lubię słuchać/czytać Biografie. - Deawuide