Kryspinów: niedaleko Jury

Kryspinów. W okolicach Krakowa Jura Krakowsko-Częstochowska prezentuje się wyjątkowo pięknie. To tu znajdują się jej najbardziej malownicze zakątki i najcenniejsze zabytki. Wycieczki chętnie wędrują po tych miejscowościach, które sąsiadują z Krakowem, a które mają już charakter spokojnych, podmiejskich miejscowości.

Jedną z nich jest Kryspinów, który mieszkańcom Krakowa i turystom znany jest też doskonale jako najciekawsze w rejonie Krakowa kąpielisko.

Zalew w Kryspinowie przyciąga zarówno miłośników plażowania, jak i amatorów sportów wodnych. W pięknej scenerii można aktywnie spędzić czas na dobrej zabawie, a wspaniały widok na tak bliskie już Bielany ze słynnym klasztorem staje się dla odpoczywających tu gości dodatkową atrakcją. Kryspinów jest miejscowością, która swą sławę zdobyła przede wszystkim dzięki walorom wypoczynkowym. Na tych, którzy w czasie swej wycieczki po okolicach Krakowa zajrzą na jej teren czekają tu jednak i inne atrakcje. Jak cała Jura, tak i Kryspinów może się pochwalić ciekawymi zabytkami. W efekcie oprócz plaży i terenów przeznaczonych do kąpieli czeka tu również ciekawy pałac z XIX wieku. Niestety można go podziwiać tylko z pewnej odległości, a sama budowla nie zachowała się w zbyt dobrym stanie.


Rap cytat z młodzieńczych lat 🙂

„ZIP styl bez matrycy PROSTO, wierzę w to mocno,
to nie jest klub to ludzie blisko siebie rosną,
w mistrzowskich układach jest dłonią pomocną,
czasami ostro, czasami gładko, czasami ludzie myśli dają czasami je kradnąc,
dlatego stań na ziemi twardo, nie żyj cudzym życiem bo nie watro,
wszystkim falstartom przyjrzymy się na mecie,
lepiej jest na chwilę zgubić drogę w biegu niż wciąż stać, rozumiecie?”