Korzkiew. Jurajskie atrakcje.

Korzkiew. Pełna wspaniałych zabytków Jura jest terenem wyjątkowo popularnym wśród turystów.

Jedną z tych miejscowości, do których coraz chętniej zaglądają wycieczki, jest Korzkiew. Niewielka miejscowość leżąca w pobliżu Krakowa może się pochwalić ciekawym obiektem. Jest nim zamek, który obecnie służy jako niezwykły hotel. Co warto wiedzieć na jego temat?

Zamek w Korzkwi powstał najprawdopodobniej w połowie XIV wieku. Za inicjatora jego budowy uznawany jest Jan Zaklikowski herbu Syrykomla. Początkowo zamek składał się z obronnej wieży i murów obronnych.

Ponadto, z czasem zamek został rozbudowany. A nowa część mieszkalna zapewniała jego mieszkańcom większą wygodę. W XVI wieku, zamek ten był wykorzystywany w walce z grasującymi w okolicy zbójnikami. A w późniejszym okresie doskonale sprawdzał się jako zamek myśliwski.

Ta ciekawa budowla przez wiele lat pozostawała w cieniu innych jurajskich warowni.

Malowniczą ruiną zaczęto interesować się dopiero w latach 60. XX wieku. Innymi słowy w latach 90. zamek trafił w ręce prywatne, a po przeprowadzonych pracach odzyskał dawną świetność. Dziś w jego murach mieści się hotel, z którego coraz chętniej korzystają turyści i Młode Pary. Chcące zorganizować przyjęcie weselne w wyjątkowej scenerii, ponieważ to przepiękne miejsce.

Drugim cennym zabytkiem, jakim może się pochwalić Korzkiew, jest przede wszystkim kościół św. Jana Chrzciciela.

Znajduje się on w pobliżu zamku, jego wyjątkowość polega na doskonale widocznych do dziś cechach obronnych. Wystarczy przyjrzeć się dokładniej kościelnej wieży. By dostrzec charakterystyczne otwory strzelnicze. Na uwagę zasługuje też kościelne wnętrze, dla tego że znajdują się tam drewniane ołtarze oraz gotycki relikwiarz.

Odwiedź mnie na Facebook. Dla tego że to łatwe i szybkie, ponadto mam łatwiejszy dostęp do komentarzy. Lubię rozmawiać na odległość, wtedy wygląd nie zniekształca rozmowy. Ponadto nie da się zarazić Korono wirusem, o którym ciągle nam media przypominają.

Nie mam na myśli nic złego że przypominają, to ważna sprawa.