Kopalnia turów jest rozwiązanie.

Kopalnia turów. Zamiast płacić ogromne kary albo kupować drogie pozwolenia na emisje CO2, czas zacząć inwestować w odnawialne źródła energii. Wyobraźcie sobie że na każdym bloku i domu jest założona fotowoltaika. Myślę że rachunki za prąd spadły by o przynajmniej połowę. Ostatnio kolega zakładał na swoim domu panele które robią prąd ze słońca, inwestycja około 30 tyś i nie trzeba już płacić za prąd.

Nawet jak ktoś nie ma tylu pieniędzy to może wziąć pożyczkę, i zamiast za prąd płacić (bo już ma darmowy) można spłacać pożyczkę. Oczywiście tutaj wchodzi też polityka bo państwo chce mieć swoją marżę, ze sprzedaży energii. Podobnie jak ze sprzedażą paliwa czy papierosów, alkoholu. Politycy chyba nigdy nie będą chcieli dać nam prąd za darmo, dopiero w tym roku po naciskach. Unii Europejskiej pozwolili nam sprzedawać prąd do elektrowni który słońce dla nas wyprodukuje.

Teraz gdy ceny prądu poszybują do góry, odnawialne źródła energii będą jeszcze szybciej się zwracać i opłacać. Czas robić elektrownie atomową która zasili wielkie huty, i już najwyższy czas na wielkie inwestycje w odnawialne źródła energii. To inwestycja w zdrowie i tani magiczny prąd. Mimo że teoretycznie mamy tani prąd, niestety elektrownie węglowe bardzo trują nasze organizmy a nie ma nic niniejszego niż zdrowie.

Kopalnia turów.