Komisja Europejska uruchamia artykuł 7

Komisja Europejska. Dziś nie może być innego tematu, za chwile specjalne przemówienie Pana. Prezydenta więc poczekam, ale to nic nie zmieni argument PiS jest taki ??

: Komisja Europejska nie może się wtrącą w nasze sądy i możemy z nimi robić co chcemy ?.

: Komisja może pozwolić nawet by państwo członkowskie odbiegało od standardów praworządności i tak będzie firmować się nazwą UE ? :).

Weszliśmy, podpisaliśmy a teraz rżniemy głupa 🙂 jutro o 00/44 napisze o tym znowu.

PiS chce wojny z UE ? mamy jakieś szanse ?.


Wysłuchałem Pana Prezydenta, wpadł zdyszany, spóźniony i wyglądał na przestraszonego. Mam nadzieję że mnie nie zamkną za takie pisanie. W sumie to nic nie mam, takie tylko wrażenie subiektywne moje.

Ja wiem (czuje to) że Prezydent by chciał ale komuś zawdzięcza prezydenturę i jest lojalny. Posłowie PiS przecież Wy się nam ludziom nie tłumaczcie, mi szczerze obojętne kasta sędziowska Po czy PiS. (żyje uczciwie) Ale przekonajcie Komisje Europejską, nie widzicie jak Unia Europejska się odwraca ?.

Takie mam wrażenie po filmie że polakom się partia rządząca tłumaczy, o decyzji Komisji Europejskiej pewnie jeszcze nie przygotowali sobie zdania, po Pan Prezydent ani razu się nie odniósł.

ehhh nie wiem czy nie za mocno napisałem, nie chciał bym obrazić Prezydenta, szanuje i ogólnie spoko bez wstydu jak inni 🙂 ale nie o tym nie o tym była mowa jak to Liroy nawjał, polakom się nie tłumaczcie choć Polacy zapłacą za walkę gospodarczą w Unią Europejską niestety, dla mnie jedyne rozsądne rozwiązanie jest takie by systematycznie stopniowo doganiać zachód, złe stosunki z dobrą dla nas EU nie służą temu.

Niektóry moi znajomi uważają że EU nam nie potrzebna i my bogaci damy radę ? :). gdyby nie unia to by nie było chyba ponad 300 miliardów euro na czysto np. na dworce, stadiony, drogi itp. zakręciła trochę ta kasa gospodarką i fakt na trochę damy radę, ale jak zakręci EU kurek z EURO a i tak będzie mniej bo jeden z największych płatników odchodzi, to będzie u nas nie ciekawie, tak się staramy by nawiązać współpracę handlowa z chinami ale co my im chcemy sprzedawać ? jabłka sami sobie mogą zasadzić.

Komisja Europejska się zdenerwowała i jesteśmy pierwszym krajem który zaczyna być na drodze do wyrzucenia z Unii Europejskiej. (podpisaliśmy pewne umowy jako Polska przed wejściem do EU, i nie możemy teraz udawać że możemy robić co chcemy, jak wyjdziemy albo nas wyrzucą to będziemy robić co chcemy, ale znamy tak napięte stosunki między państwami z historii i nieciekawie się to kończyło …)