Diamentowa bateria

Diamentowa bateria to bardzo ciekawa sprawa, auta elektryczne to dopiero początek, nadchodzi akumulator nowego typu. Kiedyś komputer zajmował tyle miejsca co duży pokój, teraz są lepsze w zegarku. Może duża elektrownia atomowa może dostać zmniejszona i zmodyfikowana, tak by mieściła się w zegarku?

Podobno odpady z elektrowni atomowych mogą zostać użyte w baterii, która będzie działać ciągle przez np. 44000 lat. Idealne rozwiązanie dla odpadów z elektrowni atomowej która wytwarza tani i czysty prąd. U nas to jeszcze temat tabu ^ ^ ale np. we Francji jest 58 elektrowni atomowych z których mają. 80 % prądu, nie muszą kupować czy w ciężkich warunkach wydobywać węgiel. Węgiel który truje nam powietrze …

Co jakiś czas powstaje coś nowego i zamiast jeździć na koniu mamy super pojazdy na kołach. Teraz może w tych najlepszych kołach napędzanych elektrycznie, nie zabraknie energii np. przez 10 lat. Podobnie jak w np. Amerykańskich Lotniskowcach.

Może w końcu uwolnimy się od kupowanie prądu ciągle od kogoś, może nawet w blokach przyszłości będzie w piwnicy mała elektrownia atomowa. Po co ludzkość ma kupować prąd skoro można go mieć za darmo, chyba tylko po to by na tym ktoś zarobił niezliczone pieniądze.

Diamentowa bateria


Radioaktywne nano-diamentowe baterie będą mogły przetrwać nawet 28 000 lat
Naukowcy chcą wykorzystać baterie o żywotności wynoszącej nawet 28 tysięcy lat do zasilania np. smartwatchy. Za pomysłem stoją osoby związane ze startupem Nano Diamond Battery.

Radioaktywne nano-diamentowe baterie będą mogły przetrwać nawet 28 000 lat (chip.pl)

1 komentarz do “Diamentowa bateria”

Możliwość komentowania została wyłączona.