World peace

World. UWAGA !! Ten wpis może niektórych zasmucić i budzić niemiłe skojarzenia. Jest pewna grupa ludzi co może to źle znieść … Jednak wydaje mi się że większość osób to odbierze z dystansem i zrozumieniem. Ale jak coś to ostrzegam nielicznych, jak masz słabą głowę to czytasz na własną odpowiedzialność.

World

Jaki byłby świat gdyby nie było religii ? Nie byłoby Jezusa który zapewnia nas że wie wszystko. Ale nie zna Allaha który go kojarzy jako Proroka a nie jedynego z „dziewicy zrodzonego… „\. Nie byłoby Allaha, to ten co też uważa się za jedynego, najważniejszego, obiecuje skarby i przyjemności ale dopiero w niebie, gdy będziesz posłuszny i np. oddasz swojego np. syna za męczennika … (bomba na plecy i za ojczyznę zabić jak najwięcej w większości niewinnych ludzi) w imię boga Allaha …

Ciekawe co na to Budda, Prawosławie i inni mniejsi bogowie których na ziemi setki a osobie nawzajem niewiedzą, czy też się uważają za jedynych wszystko wiedzących i prawdziwych, mimo że nie ma żadnych racjonalnych dowodów ich bÓSTWA ?

Na świece bez kłótni byłoby lepiej, gdy ludzie będą mądrzejsi i odważni zrozumieją że nie da się na World zaprowadzić pokoju, jak każdy będzie wierzył w innego w jego oczach jedynego boga … inkwizycja, podziały, wojny religijne, fanatycy religijni lub złe nakazy w świętych księgach spisane tysiące lat temu, przez głupich ludzi w porównaniu z obecnymi niektórymi. Niektóre opowieści są spoko ale niektóre są banalne lub nierealne, lub niedobre.

Nie wiem jaki byłby World gdyby nie było religii, można się domyślać ale ciężko przewidzieć jak będzie świat wyglądał za np. 1000 lat. Nie wiem jak to będzie ale myślę że gdyby religii nie było, to zniknęłaby przynajmniej jedna ogromna gałąź manipulacji, ogłupiania i ograbiania ludzi … nie kumam czemu ludki tego nie rozumieją, ale przyzwyczaiłem się że jest głupota której się nie da wyleczyć jak np. zamykanie na 25 lat do więzienia np. chłopaka co zapali trawkę.

Przypominam że taki projekt ustawy składał były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro … Przykładów głupoty jest nieskończenie wiele. I między innymi dla tego tu piszę by może komuś otworzyć głowę, albo mnie ktoś przekona że się mylę ? Tak czy inaczej warto rozmawiać, uczyć się i na świat patrzeć globalnie, szczerość i prawda to czego mi brakuje w mediach różnego typu.

.

Wpis trochę różnorodny, na tle głodnych dzieci można pomyśleć źle o np.  Jay Z który się bawi na bogato, podobna sytuacja może być na większą skalę i czemu np. Anglia nie pomoże Afryce, pewnie to robi w jakimś stopniu ale nie chce brać na siebie 100 % odpowiedzialności za rządy tych krajów lub inaczej co doprowadziły państwa i ludzi do ruiny, nawet ograniczenia dla obcokrajowców które teraz będą wprowadzane można zrozumieć bo czemu np. Anglia ma się dzielić bogactwem z biedną Polską, jeżeli tak jest bo tak kierują naszym krajem politycy !

World.

Czy to nie oni mają wpływ na każdą dziedzinę życia. Wszystko w przepisach ale mam wrażenie że zrobiłby to lepiej ktoś w gimnazjum. Prowadzą tak kraj i firmy np. ZUS by się rozleciały w przyszłości albo przestały wypłacać emeryturę. Bo ja nie wiem jak chcą uniknąć bankructwa ? przecież gdyby nie kasa z OFE to już trzeba by obniżać emerytury bo by sporo kasy brakowało, eh szkoda gadać, to Polska a nie elegancja Francja 🙂 nasi politycy tak myślą by się wszystko rozleciało z czasem, osobiście wolę myśleć o przyszłości swojej ale też innych zwłaszcza jeżeli się kimś opiekować powinno.

W ramach integracji z narodem Niemieckim lekcja zabawy i języka, nie można cały czas myśleć tylko o biednych dzieciach, (może to prowadzić do strasznej depresji i samobójstwa ze wstydu że takie coś ma miejsce za naszymi granicami …)  niestety sami nic nie zrobimy choć warto pomyśleć że może wszyscy na planecie razem w jednej drużynie zagramy ? by takie coś się udało to przynajmniej jeden warunek musi być spełniony, nie może być żadnych sekt które w wielkim skrócie kłamią i oszukują masy dla władzy i kasy … zróbmy to dla dobra wszystkich, z tolerancją pod ręką i dobrymi intencjami dla innych ludzi na wspólnej planecie 😉 tymczasem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *